Autor: Maciej Nowocień

Zasady pracy mediów podczas meczów PGE Skry w sezonie ligowym 2020/2021

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem pracy mediów podczas meczów PGE Skry Bełchatów w sezonie ligowym 2020/2021 w hali Energia.

Informujemy, że odbiór akredytacji wiąże się z jego akceptacją. Apelujemy do dbania o nasze wspólne bezpieczeństwo i mamy nadzieję na owocną współpracę w kolejnym sezonie.

Zasady pracy mediów podczas meczów PGE Skry w sezonie ligowym 2020/2021:

1. W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną oraz obostrzeniami dotyczącymi liczby osób przebywających w hali Energia, klub informuje, że w sezonie 2020/2021 nie przyznaje akredytacji stałych. Przed każdym meczem dostępny będzie formularz akredytacyjny na jednorazowe wejście na mecz. Jednocześnie informujemy, że liczba wejściówek dla mediów będzie ograniczona, dlatego prosimy o akredytację dziennikarzy, którzy będą relacjonować wydarzenia z hali Energia.

2. W przypadku dwukrotnej absencji na meczu, mimo przyznanej akredytacji, dziennikarz zostanie upomniany przez Biuro Prasowe PGE Skry. Trzeci przypadek nieodebrania akredytacji będzie skutkował późniejszym odrzuceniem wniosków.

3. Przy wejściu do hali każdy z przedstawicieli mediów obowiązkowo będzie miał mierzoną temperaturę przy pomocy termometru bezdotykowego. W przypadku temperatury ciała wyższej, niż 37.8 stopnia, dziennikarz mimo przyznanej akredytacji nie zostanie wpuszczony do hali.

4. Przy stanowiskach pracy mediów znajdować się będą odpowiednie płyny do dezynfekcji, z których zalecamy korzystać jak najczęściej.

5. Każdy z przedstawicieli mediów w trakcie pobytu w hali musi mieć założoną maskę zakrywającą nos i usta przez całą długość trwania meczu, również podczas pracy przy drużynach w mixed zonie. Brak pracy w maseczce skutkuje odebraniem akredytacji i opuszczeniem obiektu przez danego przedstawiciela mediów oraz odrzucenie późniejszych wniosków.

6. Fotoreporterzy obsługujący mecz w hali Energia zobowiązani są do przestrzegania odpowiedniej odległości od band reklamowych, tj. minimum dwa metry. Każdy z nich jest również zobowiązany do noszenia maseczek. W trakcie meczu obowiązuje poruszanie się jedynie w wyznaczonych dla mediów strefach.

7. Obowiązuje kategoryczny zakaz wejścia na płytę boiska oraz do strefy “0”. Pomeczowe rozmowy z zespołami są dozwolone jedynie w specjalnie wyznaczonej mixed zonie, w której zachowana zostanie odległość minimum dwóch metrów. Zalecamy przeprowadzanie wywiadów przy pomocy mikrofonów zamontowanych na specjalnych wysięgnikach lub statywach. Po rozmowie, w przypadku kolejnego wywiadu, zalecana jest dezynfekcja sprzętu zbliżanego do gracza.

8. Po spotkaniu do dyspozycji mediów będą MVP meczu oraz wyznaczony przez Biuro Prasowe trener/gracz PGE Skry. W przypadku zapotrzebowania na rozmowy z innymi przedstawicielami drużyny, prosimy o kontakt z Biurem Prasowym.

9. Przy niestosowaniu się przez media do przepisów bezpieczeństwa klub zastrzega sobie prawo do odebrania akredytacji oraz odrzucenie przyszłych wniosków.

10. Po zakończonej pracy w mixed zonie dziennikarze proszeni są o niezwłoczne opuszczenie hali.

11. W przypadku złego samopoczucia podczas meczu lub uwag prosimy o kontakt ze służbą informacyjną.

12. Powyższy regulamin służy naszemu wspólnemu bezpieczeństwu - zarówno przedstawicieli mediów, jak i drużyny, pracowników klubu oraz pozostałych osób znajdujących się w hali. Liczymy na Państwa współpracę i z góry dziękujemy za przestrzeganie zasad. W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt mailowy (media@skra.pl) lub telefoniczny (+48 510 456 432).