3:59
Autor: Maciej Nowocień

Złoto wróciło do Bełchatowa!

Juniorzy EKS Skra Bełchatów w decydującym meczu o Mistrzostwo Województwa Łódzkiego pokonali KS Wifamę Szkołę Gortata Łódź 3:1. Podopieczni Radosława Kolanka zdobyli złoty medal i zapewnili sobie awans do 1/4 Mistrzostw Polski.

- Chcemy potwierdzić swój prym w województwie i dać sygnał w Polsce, że jesteśmy silni. Mamy mocną czternastkę i mam nadzieję, że wszyscy będą w stanie pomóc – mówił przed startem turnieju trener bełchatowskiej drużyny. W weekend jego podopieczni wysłali z hali Energia właśnie taki przekaz i pokazali, że będą się liczyć w dalszych rozgrywkach o Mistrzostwo Polski.

- Przez cztery dni wygraliśmy wszystkie spotkania, więc myślę, że nie można nam nic zarzucić. O to też nam chodziło. Mamy marzenia i chcemy je spełniać - przyznał opiekun złotej drużyny. Co będzie celem jego drużyny w centralnym etapie rozgrywek? - Myślimy o medalach Mistrzostw Polski. Broń Boże, nie wieszamy ich jeszcze na szyjach, ale chcemy o nie walczyć i zrobić wszystko, aby ten cel spełnić - zapowiada szkoleniowiec.