Autor: Maciej Nowocień

Udany mecz Totolotka i PGE Skry

Jeden sezon, wiele meczów, niezliczone ilości wspólnych, zakończonych sukcesem akcji - tak wyglądała współpraca z Totolotkiem, czyli sponsorem PGE Skry.

Sezon 2018/2019 był dla bełchatowskiego Klubu bardzo wymagający. Choć w krajowych rozgrywkach nie udało się go zakończyć z satysfakcją, dużym powodem do dumy był nie tylko brązowy medal Ligi Mistrzów, ale również była współpraca z firmą Zakłady Bukmacherskie Totolotek. Wspólnie z naszym sponsorem przeprowadziliśmy wiele akcji, które spotkały się z pozytywnym odbiorem nie tylko wśród kibiców PGE Skry, ale również w świecie marketingu sportowego.

Zaczęliśmy od “Nowego gracza w drużynie”, czyli szumnego ogłoszenia współpracy z Totolotkiem. Wspólnie z siatkarzami nagraliśmy kilka spotów, które zapowiadały głośny transfer do klubu dziewięciokrotnych mistrzów Polski. I faktycznie - okazało się, że “nowym graczem w drużynie” PGE Skry był właśnie Totolotek, czyli jedna z największych firm bukmacherskich w Polsce. Nie brakowało również kolejnych filmów reklamowych, a niejednokrotnie namówiliśmy również siatkarzy i specjalnych gości w przedmeczowym studio PGE Skry, by wytypowali wynik spotkania.

- Wsparcie każdego sponsora jest dla naszego klubu niezwykle ważne. Cieszę się, że również Totolotek postanowił nam zaufać i uważam, że była to udana współpraca. Choć program sponsorski realizowany przez nasz klub oraz Totolotek S.A. trwał tylko rok, to przez ten czas wykonaliśmy sporo działań, których celem było zaangażowanie naszych kibiców w różne akcje marketingowe, wzrost rozpoznawalności marki Totolotek w siatkówce, a przede wszystkim wyróżnienie się na tle innych klubów oraz dyscyplin. To był dobry typ i dziękujemy za wspólnie spędzony rok - mówi Konrad Piechocki, prezes PGE Skry.

- W naszej współpracy duży nacisk położyliśmy na dobre przygotowanie się do każdego projektu, dzięki temu ich realizacja była skuteczna, a cele widoczne oraz mierzalne. Warto również zwrócić uwagę na otrzymany od firmy Totolotek S.A. list polecający. Nie przypominam sobie takiego przypadku w polskim sporcie, kiedy na koniec współpracy sponsor daje taką rekomendację klubowi. Nas to niezwykle cieszy, a tym samym pokazuje, że jesteśmy gotowi realizować efektywnie kolejne programy sponsorskie - dodaje Tomasz Koprowski, dyrektor marketingu PGE Skry.

Dzięki naszemu sponsorowi przez cały sezon również kibice mogli przeżywać jeszcze większe emocje podczas meczów z udziałem PGE Skry. Totolotek przygotowywał bowiem specjalne kursy na spotkania z udziałem bełchatowskiej drużyny, a także organizował konkursy z biletami na spotkania w hali Energia. Nie brakowało również atrakcji podczas Ogólnopolskiego Zlotu Kibiców PGE Skry, punktu gier podczas meczu Ligi Mistrzów w łódzkiej Atlas Arenie, a także materiałów filmowych z udziałem m.in. mistrzów świata Karola Kłosa, Grzegorza Łomacza i Jakuba Kochanowskiego.

Totolotek nie przedłużył jednak współpracy z PGE Skrą, a decyzja związana jest ze zmianami organizacyjnymi i zmianą strategii sponsoringowej marki. Miniony sezon pozwolił jednak na osiągnięcie zamierzonych, obopólnych efektów. Cieszymy się, że mogliśmy podjąć wspólne działania, które przyniosły obu stronom satysfakcjonujące korzyści marketingowe oraz wizerunkowe.

Zakłady Bukmacherskie Totolotek podsumowując sezon, wystawił Klubowi rekomendację, w której docenia zrealizowane działania, podkreśla siłę marki PGE Skry oraz poleca współpracę z bełchatowskim klubem.