Autor: PGE Skra

Siatkarze i sztab PGE Skry rozpoczęli sezon kadrowy

Tylko kilka tygodni odpoczynku mieli siatkarze i członkowie sztabu szkoleniowego PGE Skry, którzy zostali powołani do reprezentacji Polski. Sześciu przedstawicieli bełchatowskiego klubu zameldowało się już na kadrowym zgrupowaniu w Spale.

Przypomnijmy, że Polacy są aktualnymi mistrzami świata, dlatego siatkarski świat musi się z nimi liczyć. W tym roku naszą reprezentację również czekają ogromne wyzwania, bowiem biało-czerwoni powalczą o awans do igrzysk olimpijskich, a także triumf w mistrzostwach Europy, Lidze Narodów i Pucharze Świata.

Selekcjoner Vital Heynen w tym roku ponownie zaufał kilku siatkarzom PGE Skry. Powołania do reprezentacji dostali mistrzowie świata z 2018 roku, czyli Grzegorz Łomacz, Artur Szalpuk i Jakub Kochanowski. Do kadry powrócił również Karol Kłos, czyli złoty medalista MŚ sprzed pięciu lat. - Będę dawał z siebie sto procent, jestem zdrowy, więc sami zobaczymy, gdzie mnie ta praca zaprowadzi i jaki w tym sezonie będzie ten biało-czerwony Karol Kłos - mówi środkowy PGE Skry. Oprócz siatkarzy, w Spale pracują również statystyk PGE Skry Robert Kaźmierczak oraz fizjoterapeuta Tomasz Pieczko.

Pierwszy sprawdzian czeka Polaków 25 maja, kiedy to w sparingowym spotkaniu podejmą Niemców (Arena Gliwice, godz. 17). Pierwszy turniej o stawkę odbędzie się natomiast w dniach 31 maja - 2 czerwca w Katowicach, a będą to zawody w ramach Ligi Narodów. Rywalami Polaków będą drużyny Stanów Zjednoczonych, Brazylii i Australii.