Autor: Maciej Nowocień

Robert Taht: To najlepsze mecze do grania

- W każdym secie była wyrównana końcówka, a tylko kilka punktów decydowało o tym, kto wygra - mówi Robert Taht, estoński przyjmujący PGE Skry Bełchatów po meczu z Jastrzębskim Węglem.

Żółto-czarni niestety przegrali to spotkanie 2:3. - To są mecze z kategorii takich, że zarówno my mogliśmy wygrać 3:0, jak i rywale mogli zwyciężyć w takim samym stosunku. W każdym secie była wyrównana końcówka, a tylko kilka punktów decydowało o tym, kto wygra - mówi Taht, który zmienił Dicka Kooya.

Mecze z Jastrzębskim Węglem to ogromne emocje dla kibiców. Nie inaczej było w sobotę w hali Energia. - Takie mecze są najlepsze do grania. Jest pełna hala, sporo kibiców, którzy wspierają nas tutaj, w Energii - mówi Taht. - Fajnie się tak gra, ale dziś wyszliśmy na boisko po to, żeby wygrać. Potrzebowaliśmy też tego zwycięstwa, żeby zbliżyć się w tabeli do Jastrzębia. Teraz mamy czas na przygotowania do kolejnego meczu. Musimy to przełknąć i rozpocząć treningi do spotkania z Asseco Resovią, który już za kilka dni.

Warto jeszcze przypomnieć końcówkę czwartego seta, kiedy to Jastrzębski Węgiel miał juz piłkę meczową w górze, a to jednak PGE Skra doprowadziła do tie-breaka. - W czwartym secie rywale czuli, że mogą wywieźć stąd trzy punkty, ale walczyliśmy. Wygraliśmy w czwartym secie, w piątym też mieliśmy szansę, ale nie udało się. Niestety, taki jest sport… - kończy Taht.