Autor: Maciej Nowocień

Polska w półfinale mistrzostw Europy!

To był kolejny bardzo dobry mecz reprezentacji Polski w mistrzostwach Europy. Biało-czerwoni awansowali już do półfinału rozgrywek po tym, jak pokonali Niemców bez straty seta.

Kibice reprezentacji Polski powoli zaczynają żartować, że... "raz się wygrywa, a raz się... wygrywa". Nasza kadra pozostaje bowiem niepokonaną drużyną w mistrzostwach Europy. O sile naszych kadrowiczów w poniedziałek przekonali się Niemcy, którzy w ćwierćfinale nie mieli za wiele do powiedzenia i przegrali z naszymi zawodnikami 0:3.

Jeśli chodzi o zawodników PGE Skry, to w meczu przeciwko naszym zachodnim sąsiadom wystąpił jedynie Artur Szalpuk, który wszedł na boisko w pierwszym secie. Jakub Kochanowski i Karol Kłos spędzili natomiast całe spotkanie w kwadracie dla rezerwowych.

W półfinale reprezentacja Polski zagra ze zwycięzcą meczu Rosja - Słowenia. Spotkanie odbędzie się w czwartek o godz. 20.30.