Autor: Maciej Nowocień

PGE Skra zwycięska w kolejnym rankingu! Najlepsze widowiska w hali Energia!

Polska Liga Siatkówki S.A. opublikowała kolejny ranking podsumowujący sezon 2018/2019. PGE Skra znów może poczuć się wyróżniona, bowiem zwyciężyła w rywalizacji na najbardziej atrakcyjne widowisko w PlusLidze.

Komisarze PLS po każdym spotkaniu przyznawali subiektywną ocenę widowiska spotkania. Pod uwagę brali m.in. przygotowanie obiektu do zawodów, pracę spikera, poziom sportowy meczu, atrakcje dla widzów, a także zachowanie publiczności i zapewnienie porządku podczas spotkania.

PGE Skra w minionym sezonie rozegrała 14 plusligowych spotkań, a każde z nich zostało wysoko ocenione przez wysłanników PLS. Najlepiej klub wypadł podczas meczu z Jastrzębskim Węglem, a średnia otrzymana nota (w pięciostopniowej skali) to 4,92. W całym rankingu PGE Skra zajęła pierwsze miejsce ze średnią oceną 4,714. Co ciekawe, drugi w kolejności Jastrzębski Węgiel wyprzedziła o zaledwie 0,001 punktu, a na trzecim miejscu uplasował się Aluron Virtu Warta Zawiercie (4,684).Cieszymy się, że organizacja meczów PlusLigi przez PGE Skrę spotkała się z tak dużym uznaniem przedstawicieli Polskiej Ligi Siatkówki. Sukces jest tym większy, że w w sezonie 2017/2018 zajęliśmy dopiero trzecie miejsce w podobnym rankingu. Oznacza to, że PGE Skra zrobiła postęp i obiecujemy, że postaramy się podtrzymać lub nawet zwiększyć poziom organizacji meczów już od października tego roku.