Autor: Maciej Nowocień

PGE Skra przyciągała kibiców do wszystkich hal w Polsce

O tym, że PGE Skra ma kibiców w całej Polsce, nie trzeba nikogo przekonywać. W minionym sezonie bełchatowska drużyna również była magnesem dla fanów, i to nie tylko w hali Energia.

W sezonie 2018/2019 nie było hali, w której nie można było nie dostrzec kibiców w żółto-czarnych barwach. Nie chodzi tylko o klub kibica PGE Skry, który był obecny na wszystkich meczach wyjazdowych, ale również pojedynczych kibiców, którzy przychodzili do hal m.in. w Warszawie, Rzeszowie, Kędzierzynie-Koźlu czy Olsztynie, by wspierać nie tylko lokalne ekipy, ale też PGE Skrę. A nie trzeba przypominać, że doping i wsparcie przekazywane przez kibiców, są dla siatkarzy niezbędne!

Najwięcej kibiców w wyjazdowym mecz PGE Skry w PlusLidze przyszło do hali Torwar, gdzie ówcześni mistrzowie Polski mierzyli się ze stołecznym ONICO. Warszawska hala wypełniła się po brzegi, a łącznie na trybunach zasiadło 5372 sympatyków siatkówki. Wielu fanów oglądało również mecze PGE Skry w Rzeszowie (4223) oraz Bydgoszczy (3935).

Łącznie spotkania z udziałem PGE Skry w PlusLidze obejrzało aż 68426 kibiców. 30161 z nich oglądało mecze w hali Energia, a 38265 w spotkaniach wyjazdowych.

Przypomnijmy, że w Bełchatowie najwięcej kibiców przyszło na mecz z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle (2460). Warto też dodać, że PGE Skra ustanowiła absolutny rekord frekwencji podczas półfinałowego meczu Ligi Mistrzów z Cucine Lube Civitanova. W łódzkiej Atlas Arenie bełchatowskich siatkarzy wspierało ponad 10 tys kibiców!