Autor: Maciej Nowocień

PGE Skra przegrała w półfinale Memoriału Arka Gołasia

Nie udało się siatkarzom PGE Skry pokonać Aluronu Virtu CMC Zawiercie w półfinałowym meczu Memoriału Arkadiusza Gołasia. Bełchatowianie przegrali 0:3 i w niedzielę zagrają o trzecie miejsce.

PGE Skra do Swarzędza pojechała już z Norbertem Huberem w składzie, który jako pierwszy z kadrowiczów biorących udział w Pucharze Świata wrócił do zespołu. W sobotę do drużyny dołączyli również Karol Kłos, Jakub Kochanowski i Artur Szalpuk, ale cała trójka nie wzięła udziału w meczu przeciwko Aluronowi Virtu CMC, ale odbyła indywidualne treningi w siłowni.

Huber wyszedł natomiast w pierwszym składzie na mecz z Zawierciem. Pierwsza część premierowego seta była wyrównana, a mimo że rywale PGE Skry postawili na silną zagrywkę, bełchatowianie radzili sobie z jej odbiorem. Zespół prowadzony przez trenera Michała Mieszko Gogola więcej problemów miał w końcówce partii - wtedy Aluron Virtu CMC zanotował kilka punktowych zagrywek i odskoczył na cztery punkty przewagi. Dodatkowo rywale przez całą partię byli skuteczniejsi i wygrali 25:21.

W drugim secie rywale PGE Skry wciąż prezentowali się nieco lepiej. Znacznie więcej kłopotów sprawiali swoją zagrywką i blokiem, przez co wyszli na prowadzenie 13:8. Wtedy Gogol poprosił o czas, przekazał kilka cennych uwag drużynie i... PGE Skra zaczęła odrabiać straty. Tutaj należy zatrzymać się m.in. na punktowej zagrywce Mariusza Wlazłego (13:15). Niestety zawiercianie wciąż byli dużo bardziej skuteczni i dzięki wygranej 25:20 prowadzili już 2:0.

Trzeciego seta również lepiej rozpoczęli zawodnicy z Zawiercia. PGE Skra nie mogła znaleźć recepty na ich dobrą grę i dopiero od stanu 7:14 bełchatowianie zaczęli lepiej zagrywać (Kamil Droszyński, Piotr Orczyk), przez co stworzyli sobie jeszcze szansę na walkę (12:15). Swoje trzy grosze w polu serwisowym dołożył także Wlazły, który prezentował się najlepiej w PGE Skrze (17:19). Końcówka to jednak ponownie lepsza gra Aluronu Virtu CMC i przegrana bełchatowian w całym meczu 0:3.

W niedzielę bełchatowianie zagrają w meczu o trzecie miejsce z Jastrzębskim Węglem (godz. 12).

PGE Skra Bełchatów - Aluron Virtu CMC Zawiercie 0:3
Sety: 21:25, 20:25, 20:25
PGE Skra: Droszyński, Orczyk, Sobala, Wlazły, Katić, Huber, Milczarek (libero) oraz Łomacz, Petković
Aluron Virtu CMC: Masny, Waliński, Kania, Bociek, Ferreira, Swodczyk, Andrzejewski (libero)