Autor: Maciej Nowocień

PGE Skra odwiedza przedszkola

Minione trzy tygodnie były niezwykle intensywne dla zawodników oraz sztabu szkoleniowego PGE Skry. Bełchatowianie, po zakończeniu sezonu siatkarskiego, odwiedzili przedszkola w Bełchatowie, Pabianicach oraz Piotrkowie Trybunalskim.

Ostatni poniedziałek kwietnia był pracowitym dniem dla żółto-czarnych. Kamil Droszyński, Mariusz Wlazły, Patryk Czarnowski, Robert Milczarek, David Fiel, Kacper Piechocki oraz Piotr Orczyk odwiedzili aż trzy przedszkola. W każdym z nich na zawodników czekał tłum wzorowo przygotowanych przedszkolaków, które entuzjastycznie przywitały swoich gości. Po części sportowej przyszedł czas na pytania i odpowiedzi, nie zabrakło również ciekawych zadań z którymi musieli zmierzyć się sportowcy. Pompki na jednej ręce, szpagat czy stanie na rękach, to tylko niektóre z nich. Na koniec każdej wizyty najmłodsi kibice mogli liczyć na pamiątkowe zdjęcie ze swoimi idolami.

Następnego dnia zawodnicy PGE Skry udali się nieco dalej, do położonych 34 kilometry od Bełchatowa Pabianic. Na samym początku dyrektor przedszkola przedstawiła gości oraz sprawdziła siatkarską wiedzę swoich podopiecznych. Po części oficjalnej przyszedł czas na ćwiczenia, w których wzięli udział zarówno zawodnicy, jak i przedszkolaki.

Tego samego dnia Mariusz Wlazły oraz Robert Milczarek odwiedzili Aktywne Maluchy. Bełchatowskie przedszkole doskonale poradziło sobie z pytaniami na temat sportu oraz z ćwiczeniami – nic dziwnego, jest to placówka o profilu sportowym. Umiejętności maluchów pozytywnie zaskoczyły atakującego oraz libero żółto-czarnych. Po krótkim treningu przyszedł czas na drobne upominki od klubu w postaci małych słodkości oraz plakatów, nie zabrakło tez autografów oraz zdjęć.

Po krótkiej przerwie Karol Kłos, Michał Winiarski oraz Dominik Posmyk odwiedzili Przedszkole przy Szkole Podstawowej Nr 5 w Bełchatowie. W ramach programu Aktywna Strefa Przedszkoliada.pl przedstawiciele bełchatowskiego klubu sprawdzili umiejętności przedszkolaków oraz mogli przekonać się, że wśród dzieci są wierni kibice PGE Skry, którzy doskonale znają okrzyk „Skra, Skra Bełchatów!”. Spotkanie zakończyło pamiątkowe zdjęcie.

W kolejnych dniach zawodnicy oraz sztab PGE Skry odwiedzili maluchy w Przedszkolu Samorządowym Nr 14 oraz Niepublicznym Przedszkolu Okruszek w Piotrkowie Trybunalskim. „Drużyna kangura” w składzie Karol Kłos, Michał Winiarski oraz Radosław Kolanek udała się do obu placówek należących do programu Przedszkoliady. Przedstawiciele PGE Skry cierpliwie odpowiadali na pytania przedszkolaków, następnie przeprowadzona została krótka rozgrzewka, a potem przyszedł czas na doskonalenie odbić siatkarskich. Dzieci mogły liczyć na cenne wskazówki Karola, Michała i Radka.

Dzisiaj z kolei, 17 maja, w hali Energia gościliśmy przedszkolaków z Przedszkola Pod Topolą w Bełchatowie. Ponad dwudziestoosobowa grupa z zaciekawieniem oglądała pomieszczenia zazwyczaj niedostępne dla kibiców – pokój trenerów, gabinet fizjoterapeutów, szatnię siatkarzy czy salę VIP. Główną atrakcją była wizyta u Tomasza Kuciapińskiego, fizjoterapeuty naszej drużyny. Tomek pokazywał przedszkolakom specjalistyczne sprzęty, z których na co dzień korzysta w pracy z siatkarzami. Najodważniejsi skorzystali z masażu, a na koniec każdy otrzymał plakaty PGE Skry i pocztówki.

Dziękujemy wszystkim przedszkolom za gorące przyjęcie. Dzięki Wam jesteśmy spokojni o przyszłe pokolenia kibiców i sportowców! Do zobaczenia na trybunach hali Energia w nadchodzącym sezonie i w Waszych przedszkolach. Obiecujemy, że jeszcze nieraz postaramy się Was odwiedzić.