Autor: PGE Skra

PGE Skra bez punktów w Warszawie. Zdrowia, kapitanie!

Nie udało się siatkarzom PGE Skry Bełchatów przywieźć punktów z Warszawy, gdzie ulegli VERVIE Warszawa ORLEN Paliwa 1:3. Martwi również stan zdrowia Grzegorza Łomacza, który źle się poczuł i musiał opuścić boisko.

Mecz rozpoczął się od twardej gry po obu stronach siatki, ale minimalnie lepiej wydawali się prezentować goście. Najpierw Milad Ebadipour zablokował próbującego kiwnąć Trinidada (5:4), a po asie serwisowym Filipiaka było 10:8 dla PGE Skry. Choć gospodarze też zanotowali kilka spektakularnych akcji, to jednak brylowali w tym bełchatowianie (m.in. znakomity blok Karola Kłosa). Końcówka seta była wyrównana, ale świetnie w polu serwisowym zaprezentowali się Mateusz Bieniek (zagrywka punktowa) i Karol Kłos, który zakończył seta efektownym blokiem! (25:23)

Druga partia była zupełnie inna w wykonaniu PGE Skry. Brakowało wykończenia akcji, solidnego bloku, a tak naprawdę... wszystkiego. Wystarczy chyba tylko napisać, że VERVA zdeklasowała bełchatowian 25:11.

W kolejnym secie PGE Skra grała nieco lepiej, ale mimo to VERVA zbudowała czteropunktową przewagę (5:9). Na kłopoty przyszedł Bieniek, który w środę świetnie zagrywał, a do tego dwa punktowe bloki Filipiaka. Efekt? 15:14 dla PGE Skry, która wróciła do gry. W końcówce Łomacz często korzystał z Filipiaka, który był niezawodny. Ale niestety VERVA minimalnie zwyciężyła 29:27 i wyszła na prowadzenie 2:1.

PGE Skra próbowała odrobić straty w kolejnym secie i doprowadzić do tie-breaka. Niestety przy stanie 8:7 dla gospodarzy źle poczuł się Łomacz i musiał zejść z boiska, a zastąpił go Mihajlo Mitić. Niestety warszawianie znów poczuli krew i szli za ciosem (9:12). Mimo że bełchatowianie chcieli wygrać dla swojego kapitana, to tym razem VERVA okazała się lepsza. Wygrała 3:1 i zdobyła trzy punkty na własnym terenie.

PGE Skra kolejny mecz rozegra już w niedzielę, a jej rywalem będzie Aluron CMC Warta Zawiercie.

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa - PGE Skra Bełchatów 3:1
Sety: 23:25, 25:11, 29:27, 25:23
VERVA: Trinidad, Kwolek, Wrona, Superlak, Szalpuk, Nowakowski, Wojtaszek (libero) oraz Kozłowski, Grobelny, Ziobrowski
PGE Skra: Łomacz, Katić, Kłos, Filipiak, Ebadipour, Bieniek, Piechocki (libero) oraz Mitić, Sawicki, Petković

Sponsorem strategicznym klubu PGE Skra Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.