Autor: Maciej Nowocień

O mistrzostwo walczą również młodzi siatkarze EKS Skra

Nie tylko pierwsza drużyna, ale również grupy młodzieżowe mają duże cele na trwający sezon. Zarówno kadeci, jak i juniorzy EKS Skra walczą o mistrzostwo województwa łódzkiego.

Kadeci zakończyli rundę zasadniczą na czwartym miejscu w swojej grupie. Oznacza to, że zagrają w półfinale wojewódzkim. Wiemy już gdzie i z kim będą rywalizować o wejście do finału rozgrywek.

Klasyfikacja końcowa rozgrywek wojewódzkich kadetów po rundzie zasadniczej:
Grupa A
1. KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki (24, 24:1)
2. UKS Korona Bełchatów (17, 19:9)
3. Krótka Piłka Szkoła Gortata Łódź (10, 12:17)
4. MKS Bzura Ozorków (6, 10:20)
5. UMKS Volley 5 Piotrków Trybunalski (3, 4:22)
Grupa B
1. KS Wifama Łódź (30, 30:0)
2. KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki II (24, 24:7)
3. Tubądzin Volley MOSiR Sieradz (14, 15:18)
4. EKS Skra Bełchatów (13, 16:18)
5. UKS Akademia Siatkówki Zduńska Wola (5, 7:26)
6. SPS Zduńska Wola (4, 5:28)

Zgodnie z komunikatem rozgrywek wojewódzkich nr 8.1/2019/2020 z dnia 15 września 2019 r. pkt. 1.a.2 oraz 1.b.1, półfinały zostaną rozegrane w formie jednego turnieju, pomiędzy zespołami, które w grupach, po rundzie zasadniczej, zajęły miejsca I - IV.

Skład grup półfinałowych:

Grupa A
1. KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki
2. KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki II
3. Krótka Piłka Szkoła Gortata Łódź
4. EKS Skra Bełchatów

Grupa B
1. KS Wifama Łódź
2. UKS Korona Bełchatów
3. Tubądzin Volley MOSiR Sieradz
4. MKS Bzura Ozorków

Turniej półfinałowy grupy A, którego gospodarzem będzie Lechia Tomaszów Mazowiecki, odbędzie się 1-2 lutego 2020 roku.

Rozkład meczów:

1.02.2020 r. (sobota)
EKS Skra Bełchatów – Krótka Piłka Szkoła Gortata
KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki – KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki II
KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki – EKS Skra Bełchatów
KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki II – Krótka Piłka Szkoła Gortata

2.02.2020 r. (niedziela)
KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki II – EKS Skra Bełchatów
Krótka Piłka Szkoła Gortata – KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki

Zespoły, które w turnieju półfinałowym zajmą miejsca I - II, awansują do turnieju finałowego, którego gospodarz będzie rozlosowany spośród zwycięzców półfinałów w dniu 3 lutego 2020 r., o godz. 18:00 w siedzibie Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej, przy al. Unii Lubelskiej 2 w Łodzi, pok. 2.049 (II piętro).


Siatkarze Mateusza Hesa są aktualnymi mistrzami województwa łódzkiego. W dniach 7-9 lutego w Łodzi powalczą o obronę tytułu.

Klasyfikacja końcowa rozgrywek wojewódzkich juniorów po rundzie zasadniczej:
1. KS Wifama Łódź (20, 22:8)
2. EKS Skra Bełchatów (16, 19:11)
3. KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki II (14, 18:14)
4. KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki (10, 12:17)
5. MKS Bzura Ozorków (0, 3:24)

Zgodnie z komunikatem rozgrywek wojewódzkich nr 5.1/2018/2019 z dnia 15 września 2019 r. pkt. 1.a.2 oraz 1.b.1, Finały zostaną rozegrane w formie jednego turnieju, pomiędzy zespołami, które zajęły miejsca I – III w rundzie zasadniczej oraz zespołami, które posiadają zawodników w SMS Spała, a nie zakwalifikowały się do turnieju finałowego, tj. MKS Bzura Ozorków.

Skład grupy finałowej:
1. KS Wifama Łódź
2. EKS Skra Bełchatów
3. KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki
4. MKS Bzura Ozorków

Turniej finałowy, którego gospodarzem będzie Wifama Łódź, odbędzie się 7-9 lutego 2020 roku.

Rozkład meczów:

7.02.2020 r. (piątek)
KS Wifama Łódź – MKS Bzura Ozorków
EKS Skra Bełchatów – KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki

8.02.2020 r. (sobota)
MKS Bzura Ozorków – KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki
KS Wifama Łódź – EKS Skra Bełchatów

9.02.2020 r. (niedziela)
EKS Skra Bełchatów – MKS Bzura Ozorków
KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki – KS Wifama Łódź

Zgodnie z Regulaminem Klubowych Rozgrywek o Mistrzostwo Polski w kategoriach młodzieżowych oraz opublikowanym przez Polski Związek Piłki Siatkowej rankingiem województw na sezon 2019/2020, wszystkie zespoły uczestniczące w Turnieju Finałowym, będą zgłoszone do rozgrywek 1/4 Finału Mistrzostw Polski Juniorów.