Autor: Maciej Nowocień

Jest zwycięstwo! Biało-czerwoni lepsi od Australii

Polscy siatkarze rozpoczęli sezon w Siatkarskiej Lidze Narodów od zwycięstwa. Biało-czerwoni pokonali w Spodku Australię 3:1.

W wyjściowym składzie drużyny trenera Vitala Heynena znalazł się jeden gracz PGE Skry Bełchatów - przyjmujący Artur Szalpuk. Środkowy Jakub Kochanowski pojawił się na boisku w trzecim secie i został do końca, a rozgrywający Grzegorz Łomacz pojawiał się na boisku na chwilę w każdej partii. Kochanowski zdobył pięć punktów, Szalpuk trzy, a Łomacz zakończył grę bez punktu.

Polacy nie mieli większych problemów z odniesieniem zwycięstwa. Świetnie rozpoczęli mecz od wysoko wygranego pierwszego seta do 15, ale w drugim podopieczni trenera Marka Lebedewa - szkoleniowca pracującego w PlusLidze w Aluronie Virtu Zawiercie - pokazali, że w ostatnim czasie robią postępy. Wygrali tę partię na przewagi, po czym mocno postraszyli mistrzów świata w trzeciej. Gdy jednak biało-czerwoni wyszli na prowadzenie 2:1 w ostatnim secie pokazali różnicę pomiędzy tymi zespołami. Wysokie zwycięstwo do 14 zakończyło mecz na korzyść polskiej drużyny.

W drugim piątkowym meczu w katowickim Spodku Brazylia pokonała Stany Zjednoczone 3:0. W sobotę Polacy zagrają z Amerykanami, a w niedzielę z Brazylijczykami. Oba mecze rozpoczną się o godz. 17

Polska - Australia 3:1 (25:15, 24:26, 25:21, 25:14)

Polska: Drzyzga 1, Nowakowski 4, Fornal 6, Konarski 22, Szalpuk 3, Bieniek 15, Zatorski (libero) oraz Łomacz, Bołądź 3, Śliwka 6, Kochanowski 5, Kwolek 2. Trener: Vital Heynen.