Autor: Maciej Nowocień

Ebadipour mistrzem Azji, Polska w ćwierćfinale ME!

To była bardzo udana sobota dla zawodników PGE Skry, którzy występują w swoich reprezentacjach. Kadra Iranu z Miladem Ebadipourem została mistrzem Azji i Oceanii, a Polacy awansowali do ćwierćfinału mistrzostw Europy.

Nie trzeba przypominać, że irański przyjmujący PGE Skry jest bardzo ważnym ogniwem w swojej reprezentacji. Mistrzostwa Azji i Oceanii, które rozegrano w Teheranie, były więc dla bełchatowskiego siatkarza istotne. Irańczycy przez cały turniej grali równo i skutecznie. W drodze do finału przegrali tylko z Australią w fazie grupowej, ale to spotkanie i tak nie miało żadnego znaczenia w kontekście dalszych losów Iranu w zawodach. Tym bardziej, że w meczu o złoto reprezentacja z Ebadipourem w składzie... odegrała się Australijczykom 3:0 i pewnie sięgnęła po triumf.

Bardzo dobrze w mistrzostwach Europy radzą sobie natomiast Polacy. Nasza kadra pozostaje niepokonana, a tym razem biało-czerwoni w 1/8 finału odprawili z kwitkiem Hiszpanów (3:0). W spotkaniu wystąpili Karol Kłos, Artur Szalpuk i Jakub Kochanowski z PGE Skry.

W ćwierćfinale Polska zagra z Niemcami, a ten mecz zaplanowano na poniedziałek, na godz. 20.

fot. FIVB