Autor: Maciej Nowocień

Dwóch siatkarzy PGE Skry powalczy o złoto Ligi Narodów

Polscy siatkarze są już w Chicago, gdzie 10 lipca rozpoczną walkę w turnieju finałowym Ligi Narodów. W kadrze na te zawody znalazło się dwóch zawodników PGE Skry Bełchatów.

Przypomnijmy, że w szerokiej kadrze reprezentacji Polski powołanej przez selekcjonera Vitala Heynena znalazło się aż siedmiu reprezentantów naszego klubu. Oprócz siatkarzy, czyli Norberta Hubera, Karola Kłosa, Jakuba Kochanowskiego, Grzegorza Łomacza i Artura Szalpuka, w sztabie szkoleniowym są trener PGE Skry Michał Mieszko Gogol (asystent Heynena), fizjoterapeuta Tomasz Pieczko oraz statystyk Robert Kaźmierczak.

Kalendarz reprezentacyjny w tym sezonie jest jednak wyjątkowo napięty, dlatego Heynen postanowił podzielić naszą kadrę. Priorytetami są turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich oraz mistrzostwa Europy, dlatego do Chicago na Final Six Ligi Narodów nie polecieli wszyscy gracze PGE Skry. Szansę zaprezentowania się w Stanach Zjednoczonych dostaną Huber i Kłos. Mamy nadzieję, że przyczynią się do uzyskania przez biało-czerwonych jak najlepszego wyniku.

Warto dodać, że o złoto ze swoją reprezentacją powalczy również Irańczyk Milad Ebadipour, który jest podstawowym przyjmującym PGE Skry.

Pozostali gracze oraz sztab przebywają w Zakopanem, gdzie przygotowują się do kolejnych turniejów reprezentacyjnych. Sezon kadrowy zakończy Puchar Świata, który odbędzie się w październiku.

Zawody w Chicago odbędą się w dniach 10-14 lipca. Pełny terminarz można znaleźć TUTAJ.

fot. FIVB