Autor: PGE Skra

Bardzo dobry występ siatkarek Akademii PGE Skry w mistrzostwach Polski

W dniach 24-26 czerwca w Zabrzu odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce o Puchar Kinder+Sport 2019. Przez trzy dni 192 zespoły z całej Polski rywalizowały w kategorii „2”, „3”, „4” dziewcząt i chłopców.

W mistrzostwach po raz czwarty z rzędu wystąpiła reprezentacja dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Kluczewsku, należąca do Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów. W tym roku dziewczęta, których trenerem jest Tomasz Dębowski, grały w kategorii „czwórek”. Drużyna zajmując 16 miejsce (32 drużyny w każdej kategorii) osiągnęły najlepszy wynik w historii swoich występów na tej imprezie. Uzyskany w mistrzostwach rezultat jest wspaniałą nagrodą dla dziewcząt, które trenują ze sobą od trzech lat i spełniają swoje siatkarskie pasje. Mamy nadzieję, że od września będą kontynuować przygodę z siatkówką, oczywiście już w systemie „szóstkowym”.

Reprezentacja SP Kluczewsko uzyskała najwyższe miejsce spośród drużyn z województwa świętokrzyskiego w kategorii dziewcząt (osiem drużyn), które występowały w mistrzostwach w różnych kategoriach.

Udział w mistrzostwach Polski w Zabrzu był zwieńczeniem znakomitego roku siatkarskiego w wykonaniu siatkarek. Dziewczęta z Kluczewska całkowicie zdominowały rozgrywki w kategorii „czwórek”, jeśli chodzi o województwo świętokrzyskie. Zagrały w Mistrzostwach Polski Szkolnych Związków Sportowych w Głuchołazach, gdzie zajęły 11. miejsce oraz w kilku silnie obsadzonych turniejach ogólnopolskich (Tuszyn, Łask, Zgierz, Wieliczka), w których zaprezentowały się naprawdę bardzo dobrze.

Szkołę Podstawową w Kluczewsku w Ogólnopolskich Mistrzostwach w Minisiatkówce o Puchar Kinder+Sport 2019 reprezentowały Amelia Mazur (kpt.), Wiktoria Łęcka, Nina Parzuchowska, Klaudia Synowiec, Natalia Wójcik, Nikola Olczyk.

Do udanych mistrzostwa mogą zaliczyć również zespoły z województwa łódzkiego. Łódzkie reprezentowały kluby: MKS Bzura Ozorków, SP 12 Tomaszów Mazowiecki, UMKS Tuszyn, Lider Konstantynów Łódzki, KS Wifama Łódź, Łaskovia Łask, 13 Joker Glinka Academy Tomaszów Mazowiecki i Libero VIP Aleksandrów Łódzki.