Autor: Maciej Nowocień

Aleksandar Atanasijević: Oddaliśmy nasze serca

PGE Skra przegrywała już z Asseco Resovią 0:2, ale ostatecznie zwyciężyła 3:2. - Oddaliśmy wszystko, co mogliśmy - podkreśla Aleksandar Atanasijević, MVP spotkania.

Można powiedzieć, że PGE Skra wróciła z piekła do nieba.
Aleksandar Atanasijević:
- Do tej pory zdarzało nam się przegrywać mecze po tym, jak prowadziliśmy już 2:0, ale w poniedziałek udało nam się wygrać mimo faktu, że było już 2:0 dla Asseco Resovii. Nie zagraliśmy najlepszego meczu, ale najważniejsze, że mamy zwycięstwo. Oddaliśmy nasze serca, wszystko, co mogliśmy i fajnie było zagrać w takim meczu przy pełnych trybunach w Bełchatowie.

Trudno było przeciwstawić się Asseco Resovii w dwóch pierwszych setach...
- Ale po dwóch setach zaczęliśmy grać lepiej, szczególnie w obronie. Oddaliśmy serce, mecz zmienił swoje oblicze, daliśmy z siebie wszystko. Musimy zrozumieć, że żeby wygrywać takie spotkania, trzeba dać z siebie więcej, niż przeciwnik. Bardzo się cieszę z tego zwycięstwa.

Pamiętasz te zażarte rywalizacje z Asseco Resovią?
- Doskonale wiem, że Asseco Resovia to jeden z naszych największych rywali. To był mecz zespołów, które w przeszłości dużo osiągnęły. Zawsze fajnie jest zagrać przeciwko tak mocnej drużynie. Szczególnie patrząc na nazwiska, jakie mają w składzie, bo z nimi mogą wygrywać w zasadzie wszystko.