Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 2547.
sobota, 16 marzec 2013 22:20

Młoda Skra nie powalczy o medale

PGE Skra Bełchatów nie obroni wywalczonego przed rokiem wicemistrzostwa Młodej Ligi. Bełchatowianie, którzy drugą lokatę zajmowali we wszystkich edycjach tych rozgrywek, przegrali z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 3:0 w drugim meczu ćwierćfinałowym. Podopieczni Sławomira Augustyniaka zagrają o miejsca 5-8 z gorszym z pary… SMS Spała-AZS Częstochowa.

Bełchatowianie przed tygodniem przegrali na własnym parkiecie w czterech setach, co stawiało ich w bardzo ciężkiej sytuacji przed rewanżami. W Kędzierzynie-Koźlu przez cały sezon zwycięstwo wyszarpywały po tie-breakach tylko dwie drużyny. Skra, chcą awansować do półfinału, musiała tego dokonać dwukrotnie. Okazało się jednak, że kwestia awansu rozstrzygnęła się w pierwszym spotkaniu.

PGE Skra dotrzymywała kroku rywalom jedynie w pierwszej odsłonie zakończonej wynikiem 25:22. Później na boisku rządzili już tylko miejscowi, którzy przez dwa sety stracili w sumie 28 punktów. Liderem naszej drużyny był Michał Koźmiński, zdobywca 11 punktów. Powrót do składu przyjmującego bełchatowian sprawił, że na atak przesunięty został Damian Markiewicz, a od trzeciego seta próbowany był na tej pozycji Bartosz Cedzyński. Po drugiej stronie siatki dobrze spisywał się Karol Butryn.

Co ciekawe, już w pierwszym etapie z walki o mistrzostwo wypadli jeszcze aktualni wicemistrz oraz mistrz Młodej Ligi, a tegoroczny bezwzględny zwycięzca rundy zasadniczej - SMS Spała powalczy jutro „o życie” z AZS-em Częstochowa. Jest to jedyna rywalizacja, która potrzebować będzie trzeciego spotkania. Delectę wyeliminował Lotos Gdańsk, zaś Resovia Rzeszów poradziła sobie z AZS-em Warszawa.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:22, 25:11, 25:17)

ZAKSA: Brzeziński, Polański, Butryn, Andrulewicz, Kamiński, Zapłacki, Koziura (L)

PGE Skra: Maćkowiak, Koźmiński, Konieczny, Markiewicz, Bogus, Zugaj, Turoboś (L) oraz Augustyniak, Kowalewski, Cedzyński, Pietrzak