Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 2547.
niedziela, 10 luty 2013 21:53

PGE Skra zagra w play-off

Niefortunna seria PGE Skry Bełchatów przerwana. Młodzi bełchatowianie pokonali Effectora Kielce 3:0, jednak trzeba przyznać, że okoliczności tego zwycięstwa były dość nietypowe. Dzięki zwycięstwu AZS-u Częstochowa z Indykpolem Olsztyn, bełchatowianie są pewni awansu do fazy play-off.

Jeszcze w czwartek wydawało się, że sytuacja kadrowa w bełchatowskiej drużynie jest ustabilizowana. Niestety później nastąpiła cała seria nieszczęść, której nie wymyśliłby nawet żaden twórca polskiego serialu obyczajowego. Najpierw na treningu zderzyli się Kacper Turoboś i Michał Koźmiński, co wyeliminowało z gry tego drugiego. Następnie problemy z kością śródstopia przydarzyły się Krzysztofowi Kowalewskiemu, a na grypę zachorował Mateusz Augustyniak. Wszystko to spowodowało, że do składu dołączony został, po raz pierwszy w tym sezonie, Filip Rośniak. Mimo to Sławomir Augustyniak miał w obwodzie tylko jednego rezerwowego. Dodajmy, że kielczanie… również dysponowali ośmioosobowym składem.

Sytuacja kadrowa sprawiła, że szkoleniowiec bełchatowian w końcówkach seta, decydował się na niespotykany eksperyment, który można nazwać „połowiczną klasyczną podwójną zmianą”. Łukasza Pietrzaka zmieniał rozgrywający Rośniak, zaś Łukasz Zugaj stawał się… atakującym! Co więcej, to właśnie on dostawał wtedy najwięcej piłek, które kończył ze zmiennym szczęściem.

Mimo tych wszystkich problemów, zwycięstwo wicemistrzów Młodej Ligi nawet przez chwilę nie było zagrożone. Wyrównana walka praktycznie zawsze kończyła się po przekroczeniu dziesiątego punktu. Atak trzymali przede wszystkim Pietrzak i Damian Markiewicz. Najwięcej oczek dla przyjezdnych zdobyli zaś… bełchatowianie, oddając rywalom połowę(!) zdobytych przez nich punktów. Effectorowi nie można jednak odmówić tego, że wyjątkowo mocno utrzymywał dyscyplinę taktyczną - Kacper Turoboś przez całe spotkanie musiał przyjmować zaledwie 4 razy.

Zwycięstwo pozwoliło Skrze awansować na 5. miejsce. W tabeli panuje ogromny ścisk, a różnica między piątą a ósmą drużyną wynosi 4 punkty. Dzięki niedzielnej wygranej „Akademików” z Częstochowy nad olsztynianami, stało się jasne, że podopieczni Sławomira Augustyniaka awansowali do fazy play-off. Dziewiąty Indykpol, mając do rozegrania jeszcze dwa spotkania, traci do naszej drużyny siedem oczek.

PGE Skra Bełchatów – Effector Kielce 3:0 (25:17, 25:14, 25:21)

PGE Skra: Zugaj, Pietrzak, Markiewicz, Konieczny, Bogus, Maćkowiak, Turoboś (L) oraz Rośniak

Effector: Kryniewski, Plutka, Imiołek, Kurowski, Wilczyński, Wasilewski, Pobocha (L) oraz Koźdub.