środa, 14 grudzień 2011 20:13

Thriller w Łodzi dla PGE Skry (SKRA.TV)

PGE Skra po zaciętej pięciosetowej walce pokonała 3:2 ACH Volley Ljubljana i choć straciła pierwszy punkt w tegorocznej Lidze Mistrzów, pewnie prowadzi w grupie F.

Pierwsze dwa sety zaskoczyły prawie 9 500 widzów na trybunach. Goście, którzy wcześniej zdobyli tylko dwa punkty w grupie F, pokonując 3:2 Budvanską Rivijerę, a wcześniej przegrywając 0:3 w Tours, dominowali. PGE Skra straty zmniejszała dopiero w samych końcówkach, ale wtedy bełchatowianom brakowało szczęścia i zimnej krwi.  Żal zwłaszcza drugiego seta, w której świetnie grający Słoweńcy prowadzili 16:11, ale potem, dzięki kapitalnej grze Michała Winiarskiego, udało się odrobić straty i objąć prowadzenie 26:25 po bloku Daniela Plińskiego. Niestety, błędy w końcówce nie pozwoliły wyrównać na 1:1 i stało się jasne, że PGE Skra straci pierwszy punkt w tegorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzów.

W zespole ACH Volley świetnie grał Dan Lewis, który grając dwa lata w Bełchatowie zdobył ze Skrą dwa mistrzowskie tytułu i Puchar Polski. Teraz Kanadyjczyk robił co mógł, by nie tak dawnym kolegom zaszkodzić, ale nawet on nie mógł powstrzymać gospodarzy w trzecim i czwartym secie, pewnie przez nich wygranym.

Thriller w Łodzi zakończył się dramatycznym tie-breakiem, w którym PGE Skra prowadziła 3:0, by potem pozwolić się dogonić i twardo walczyć o każdy punkt. Tak było do stanu 11:10, gdy asa zaserwował Mariusz Wlazły, a potem punkt blokiem dołożył Miguel Falasca. Z tej opresji goście już nie wyszli i Pałac Sportu mógł świętować niczym w karnawale!

PGE Skra Bełchatów – ACH Volley Ljubljana 3:2 (23:25, 28:30, 25:21, 25:18, 15:12)

PGE Skra: Falasca, Winiarski, Kłos, Wlazły, Cupković, Pliński oraz Zatorski (l), Bąkiewicz, Woicki, Kurek.

ACH Volley: Vincić, Kovacević, Simac, Sket, Flajs, Rasić oraz Lewis (l), Cebulj, Klobucar, Komel.

W naszej klubowej telewizji SKRA.TV możecie obejrzeć materiał z meczu z ACH Volley.