Siatkówka wizytówką regionu

Poznaliśmy już szczegóły programu „PGE Skra Bełchatów sportową perłą województwa łódzkiego”. Przez dwa sezony będzie zorganizowanych wiele inicjatyw promujących zarówno klub jak i nasz region.

 

- Już nie od dzisiaj, ale od kilku lat PGE Skra pokazując się na arenie międzynarodowej promuje zarówno Bełchatów jak i województwo łódzkie, a bez kozery można też powiedzieć, że Polskę – nie ma wątpliwości Grzegorz Stawinoga, wiceprezes bełchatowskiego klubu. Teraz pora na kolejne działania. 

- Będzie się działo dużo. W każdym miesiącu zaplanowaliśmy działania, które przyciągną uwagę mieszkańców regionu łódzkiego, Polski oraz Europy. Cały czas zamierzamy wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych fanów – mówi Tomasz Koprowski, dyrektor marketingu PGE Skry Bełchatów.

Dotyczy to m.in. zlotu kibiców. W przyszłym roku planowanych jest jeszcze więcej atrakcji na tej imprezie. Na razie szczegóły nie są jeszcze znane, ale każdy kibic powinien być usatysfakcjonowany. Jedną z największych atrakcji ma być spotkanie z bardzo mocnym przeciwnikiem. Na ostatnim zlocie PGE Skra zagrała z mistrzem Anglii. Teraz ma zostać zorganizowany mecz z mistrzem silnej ligi europejskiej. Do tego dojdzie jeszcze gwiazda muzyczna europejskiego formatu. 

W ramach projektu w trakcie sezonu zaplanowano też wiele konferencji tematycznych. Będą dotyczyć marketingu sportowego, współpracy klubu z organizacją samorządową, mediami czy sponsorami.

- W tej tematyce cały czas powinniśmy wymieniać poglądy i my właśnie chcemy to robić. W tym celu będziemy zapraszać gości nie tylko z Polski, ale i z zagranicy, żeby pokazali jak u nich to funkcjonuje – dodaje Koprowski.  

Bardzo istotną częścią programu będzie siatkarski tour po Polsce. Siatkarze odwiedzą wszystkie szesnaście miast wojewódzkich. Kibice z najdalszych zakątków kraju będą mogli spotkać się z zawodnikami bełchatowskiego klubu. To oczywiście nie koniec działań promujących klub i region. PGE Skra „pokaże” się też za granicą. Jedno z działań to wyjazd europejski. Do końca roku będzie taka wyprawa w ramach Pucharu CEV. Oprócz samego sportowego widowiska, które stworzy tam PGE Skra, poprzez różnego rodzaju broszury informacyjne będzie tam promowany klub z Bełchatowa i region łódzki. 

Naczelne hasło projektu „PGE Skra sportową perłą województwa łódzkiego” jest jasne. Klub chce pokazać, że region łódzki wspiera inicjatywy i organizacje sportowe, a zarazem chcemy też pokazać, że PGE Skra to sportowa wizytówka tego regionu.

– To niezwykłe wyróżnienie dla nas, jako klubu, jako marki, że zostało to dostrzeżone przez pana marszałka. Chce podkreślić, że ta współpraca układa się bardzo dobrze i myślę, że PGE Skra wywiąże się z tej roli i będzie promowała region łódzki w należyty sposób – mówi prezes klubu Konrad Piechocki.  

Program Regionalny
Promuj Łódzkie
Centrum Obsługi Przedsiębiorczości
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.