Hala Sportowa

Hala sportowa

PGE Skra Bełchatów od 14 sierpnia 2006 roku rozgrywa domowe mecze PlusLigi w widowiskowo-sportowej Hali „Energia” im. Edwarda Najgebauera, która znajduje się w Bełchatowie przy ulicy Dąbrowskiego 11. Obiekt ma 4610 m2 powierzchni użytkowej oraz kubaturę 48 114 m2 i może pomieścić 2 700 kibiców.

Hala połączona jest z budynkiem Publicznego Gimnazjum nr 1 w Bełchatowie. Boisko, które znajduje się w budynku, podzielone jest na trzy sektory, dzięki czemu w jednym momencie mogą przebywać na nim uczniowie szkoły, jak i trenujący siatkarze. Zamontowane jest tu również nagłośnienie oraz klimatyzacja. Jest to więc wysokiej klasy obiekt sportowy, jak i obiekt imprez okolicznościowych, wystaw i koncertów. Tuż obok hali umieszczono natomiast boisko do piłki ręcznej i siatkówki oraz bieżnię. Nieopodal znajduje się także stadion GKS Bełchatów.

Dodatkowym atutem Hali „Energia” są dwie sztuczne ścianki wspinaczkowe, które zostały oddane do użytku 2 lipca 2007 roku.

Hala otrzymała certyfikat Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV) uprawniający do rozgrywania w niej meczów europejskich pucharów.

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.