środa, 18 styczeń 2012 22:29

Tours VB wygrywa grupę F

Tours VB wygrywa grupę F

Siatkarze francuskiego Tours VB wygrali grupę F Ligi Mistrzów. Francuzi, razem z PGE Skrą Bełchatów, awansowali do drugiej rundy Ligi Mistrzów.

Mimo faktu, że Tours VB wyprzedziło bełchatowian w tabeli, mistrzowie Polski nadal mają szansę na rozstawienie w losowaniu. Stanie się tak, jeśli turniej finałowy Ligi Mistrzów zostanie przyznany jednej z sześciu drużyn, które wygrały swoje grupy: Zenitowi Kazań, Lokomotiwowi Nowosybirsk, Trentino Volley, BreBanca Cuneo, Arkasowi Izmir lub Tours VB. PGE Skra z czternastoma punktami na koncie ma najlepszy wynik ze wszystkich drużyn Ligi Mistrzów, które zajęły drugie miejsca.

W ostatnim meczu naszej grupy, który zdecydował o kolejności, Tours VB wygrał 3:1  Ljubljanie z ACH Volley. Porażka dla Słoweńców była bardzo bolesna, bo przez to odpadli z Ligi Mistrzów. Gdyby wygrali 3:0 lub 3:1 awansowaliby do drugiej rundy jako najlepsza drużyna z trzecich miejsc. A tak lepszy bilans ma grający w grupie D Generali Unterhaching.

W drugiej rundzie Ligi Mistrzów zagra dwanaście zespołów z trzynastu, które wywalczyły awans, ponieważ jedna z drużyn otrzyma prawo organizacji turnieju finałowego i zakwalifikuje się do niego bez gier. A awans z grup wywalczyły drużyny: Arkas Izmir (Turcja), Noliko Maaseik (Belgia) z grupy A, Zenit Kazań (Rosja), VfB Friedrichshafen (Niemcy) z grupy B, Trentino Volley (Włochy), ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (Polska) z grupy C, BreBanca Cuneo (Włochy), Stade Poitevin Poitiers (Francja), Generali Unterhaching z grupy D, Lokomotiw Nowosybirsk (Rosja), Lube Banca Macerata (Włochy) z grupy E oraz Tours VB (Francja) i PGE Skra Bełchatów z grupy F.

Losowanie drugiej i trzeciej rundy odbędzie się jutro o godz. 14.30 w Luksemburgu. Wcześniej władze CEV powinny ogłosić, gdzie odbędzie się turniej finałowy.

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.