wtorek, 15 listopad 2011 19:39

Ośmiu graczy na treningu

Ośmiu graczy na treningu

Michał Bąkiewicz, Konstantin Cupković, Miguel Falasca, Karol Kłos, Robert Milczarek, Daniel Pliński, Mariusz Wlazły, Paweł Woicki stawili się dzisiaj na pierwszych po krótkich urlopach zajęciach PGE Skry Bełchatów. Trener Jacek Nawrocki wierzy, że przerwa w rozgrywkach nie sprawi obniżki formy zespołu.

- Cały czas zastanawiam się, czy przerwa w rozgrywkach będzie korzystna dla zespołu - mówi Nawrocki. - Chłopcy powoli wracali do formy, zaczęli grać na wysokim poziomie. Mimo odpoczynku, przerwa może ich wybić z rytmu meczowego. Sparingi jakie rozegramy z pewnością nam pomogą, ale nigdy nie zastąpią meczów ligowych.

Dzisiaj bełchatowscy siatkarze ćwiczyli dwukrotnie. Najpierw trener zaprosił ich do siłowni, a później trenowali w hali. Nikt nie narzeka na kontuzje, a nawet na drobne urazy. Znacznie lepiej jest już ze zdrowiem Michała Bąkiewicza, choć nadal nie jest pewne, kiedy wróci do formy. - Niebawem zacznie skakać i wówczas będziemy mogli zobaczyć, jak będzie wyglądał - tłumaczy trener PGE Skry.

Zawodnikom dopisują humory i widać, że w ciągu tych dziewięciu dni stęsknili się za siatkówką i atmosferą w szatni. Na zakończenie popołudniowego treningu odbył się mecz piłkarski, któremu, jak zawsze, towarzyszyły ogromne emocje.

Serwis Skra.pl zapytał trenera Nawrockiego, jak ocenia szanse reprezentacji Polski w siatkarskim Pucharze Świata. Turniej rozpocznie się w niedzielę w Japonii, a w polskiej kadrze zagrają m.i. Michał Winiarski, Marcin Możdżonek, Bartosz Kurek i Paweł Zatorski z PGE Skry. Powołanie dostał także Aleksandar Atanasijević, który pojedzie do Japonii z reprezentacją Serbii.

- Polska drużyna ma wszystko, czego jej potrzeba, by uzyskać awans do Igrzysk Olimpijskich - uważa Nawrocki. - Jedynym elementem o jaki możemy się martwić, jest psychika zawodników. Wierzę, że reprezentanci z PGE Skry pokażą się z dobrej strony. Oby omijały ich kontuzje.

Poniżej możecie zobaczyć kilkanaście zdjęć z dzisiejszego treningu.

{rokbox album=|myalbum|}images/artykuly/trening1511/*{/rokbox}

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.