środa, 26 październik 2011 20:53

PGE Skra znów wygrywa w Lidze Mistrzów

Siatkarze PGE Skry Bełchatów wygrali drugi kolejny mecz w Lidze Mistrzów. Zwycięstwo 3:1 nad francuskim Tours VB oznacza, że cały listopad spędzą na pierwszym miejscu w tabeli.

Wicemistrz Francji, w którego podstawowym składzie nie było żadnego Francuza, wygrał swój pierwszy mecz z ACH Volley Ljubljana bez straty seta, ale w Łodzi był momentami bezsilny. W pierwszym secie wyrównana walka trwała do stanu 21:21, ale potem skuteczne ataki Daniela Plińskiego i Bartosza Kurka wprowadziły 8 000 widzów w stan euforii. W kolejnym secie szalał Mariusz Wlazły, który zdobył aż 6 punktów i zapewnił komfortową wygraną 25:21.

W trzecim secie górą był wicemistrz Francji, który prowadził także 5:2 w czwartym secie, ale potem do fantastycznie grającego Daniela Plińskiego dołączył Bartosz Kurek (20 punktów, najwięcej w całym meczu) i końcówka należała do bełchatowian. Mecz zakończył skutecznym blokiem Wytze Kooistra, ale bohaterem był Pliński. Skończył 12 z 13 ataków i aż 5 zablokował rywali.

PGE Skra Bełchatów – Tours VB 3:1 (25:22, 25:21, 19:25, 25:22)

PGE Skra: Falasca, Winiarski, Możdżonek, Wlazły, Kurek, Pliński, Zatorski (libero) oraz Kłos, Kooistra, Woicki, Cupkovic. Trener: Jacek Nawrocki.

Tours VB: Redwitz, Cala Gerardo, Petr Konecny, David Konecny, Terzic, Smith, Gonzalez (libero) oraz Slawijew, Prevel, D’Almeida. trener:Mauricio Paes.