czwartek, 22 wrzesień 2011 02:00

PGE Skra gotowa do walki

PGE Skra gotowa do walki

Siatkarze PGE Skry Bełchatów zaprezentowali się dzisiaj dziennikarzom na konferencji prasowej, która odbyła się w restauracji bełchatowskiego Sport-Hotelu. Stawili się prawie wszyscy gracze bełchatowskiej drużyny. Brakowało tylko Michała Bąkiewicza, który jest kontuzjowany.

W trakcie konferencji powiedzieli:  

Konrad Piechocki, prezes PGE Skry Bełchatów

Cieszę się, że jesteśmy w komplecie tuż przed rozpoczęciem rozgrywek PlusLigi. Serdecznie gratuluję medali naszym zawodnikom na Mistrzostwach Europy. Świadczy to tylko o tym, jak silną mamy grupę i jaki poziom reprezentuje PGE Skra Bełchatów. Trudno, żebym uprawiał hipokryzję i mówił, że będziemy walczyć o utrzymanie. Oczywiście nasze cele są bardzo wysokie. W trakcie okresu transferowego byliśmy pod dużą presją. Uważam, że naszym największym sukcesem jest fakt utrzymania trzonu drużyny. Taka polityka była naszą wspólną decyzją - i zarządu, i sztabu trenerskiego. Nie mam wątpliwości, że ci gracze są w stanie walczyć o najwyższe cele. Poprzedni sezon był bardzo udany. Wprawdzie zabrakło nas w Final Four Ligi Mistrzów, ale chyba wszyscy zgodzą się, że nasza walka z Zenitem w Kazaniu to był jeden z najlepszych meczów w Lidze Mistrzów i PGE Skry w historii. Przed tym sezonem graliśmy w bardzo mocno obsadzonym turnieju w Miliczu i nie ukrywam, że poziom turnieju, na dwa tygodnie przed ligą, bardzo mnie zaskoczył. Wszystkie zespoły pokazały siatkówkę na bardzo wysokim poziomie. Nie mam wątpliwości, że liga będzie mocniejsza, bo transfery naszych rywali są imponujące. Wierzę w sztab szkoleniowy i w zawodników których mamy. To na pewno uprawnia nas do walki o ósme mistrzostwo Polski i najwyższe cele w Lidze Mistrzów. Na koniec chciałbym powiedzieć, że już jeden mecz tego lata wygraliśmy - to był mecz o zdrowie Jacka Nawrockiego. Jestem szczęśliwy, że wygraliśmy ten mecz. W tym trudnym momencie po raz kolejny pokazaliśmy, że jesteśmy grupą. To jest nasza największa siła.

Grzegorz Stawinoga, wiceprezes PGE Skry Bełchatów

Podobnie, jak w odniesieniu do rywalizacji sportowej, poziom budżetów klubów PlusLigi się wyrównuje. Jest pięć klubów, które mają bądź porównywalny, bądź nawet wyższy budżet, niż PGE Skra Bełchatów.

Dorota Idzi, zastępca dyrektora Departamentu Komunikacji Korporacyjnej Polskiej Grupy Energetycznej SA

Wszyscy jesteśmy wielkimi miłośnikami siatkówki. Często spotykamy się z zawodnikami, bo organizowane są mecze z partnerami biznesowymi, czy pracownikami PGE. Wiem, jak wygląda rola lidera, jakim jest PGE Skra Bełchatów. Wiem też, że macie marzenia. Życzę ich zrealizowania.

Jacek Nawrocki, trener PGE Skry Bełchatów

Ten sezon będzie bardzo trudny. Drużyny są na bardzo wysokim poziomie, a liga zdecydowanie się wzmocniła. Sezon będzie trudny także dlatego, że w listopadzie jest Puchar Świata, a pozab tym reprezentacja będzie walczyła też o kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich. Nie jest łatwo skupić się na tak wielu celach. Liczę na to, że ta odpowiedzialność w tym co robimy, zapał i chęć wygrania sprawi, że sezon będzie udany. Wykonamy jak najlepszą pracę - to mogę zapewnić.

Mariusz Wlazły, kapitan PGE Skry Bełchatów

Najgorsze problemy ze zdrowiem już przeszedłem. Chciałbym pogratulować medalistom Mistrzostw Europy, bo to ogromny sukces. Mam nadzieję, że nie jest to ostatni medal i będzie ich więcej. Przed nami trudny sezon. Będziemy walczyć w każdym meczu i będziemy dążyć do zrealizowania celów, które przed nami się stawia.

Konstantin Cupković, siatkarz PGE Skry Bełchatów

Pamiętam mecze, w których grałem przeciwko Skrze w Lidze Mistrzów, bo wtedy pierwszy raz grałem przy tak wielkiej publiczności. Zamiast Rzymu wybrałem Bełchatów i sądzę, że to wielki krok w mojej karierze

Aleksandar Atanasijević, siatkarz PGE Skry Bełchatów

To jest naprawdę wielki moment w moim życiu. Uważam, że Skra Bełchatów to najlepszy klub na świecie i jest dla mnie wielkim zaszczytem praca z tak doskonałym szkoleniowcem.

Wytze Kooistra, siatkarz PGE Skry Bełchatów

Włochy wcale zimą nie są takie słoneczne, więc proszę nie dziwić się, że wolałem Polskę (smiech). Sześć lat spędziłem we Włoszech i nigdy nie grałem w Lidze Mistrzów, więc dla mnie to będzie nowe doświadczenie. Dla mnie Bełchatów był najlepszym wyborem. Zawsze podobało mi się podejście do sportu w Polsce i fani siatkówki w waszym kraju. Grałem tu kilka razy w reprezentacji Holandii.

Robert Milczarek, siatkarz PGE Skry Bełchatów

Marzyłem, żeby jeszcze wrócić do Skry. Czuję się tutaj świetnie, przeszedłem szereg badań i mam nadzieję, że dołożę cegiełkę do sukcesów.

Bartosz Kurek, siatkarz PGE Skry Bełchatów

Czy będę boleśnie odczuwał wiele meczów w reprezentacji? Zobaczymy. Na razie jestem zaskoczony, bo wcale nie jestem zmęczony po tym sezonie reprezentacyjnym. Myślę, że ten plon, który zebrałem w reprezentacji, to też pokłosie pracy w Skrze. Drużyna się wzmocniła, więc myślę, że teraz zrobimy duży krok do przodul. Bo jak nie teraz, to kiedy?

Marcin Możdżonek, siatkarz PGE Skry Bełchatów

Mam inne zdanie od Bartka na temat zmęczenia sezonem kadrowym. Kadrę zespołu mamy bardzo dużą, dlatego o nasze zdrowie i kondycję nie ma się co martwić.

Karol Kłos, siatkarz PGE Skry Bełchatów

Więcej zmęczeni jesteśmy z Pawłem podróżami, niż graniem. Możemy być zmęczeni, ale chyba graniem na play-station (śmiech)

Paweł Zatorski, siatkarz PGE Skry Bełchatów

Wypocząłem fizycznie, ale zmęczyłem się psychicznie. Z chęcią wracam do Skry, bo już nosiło mnie, żeby wejść na boisko.

Daniel Pliński, siatkarz PGE Skry Bełchatów

Jestem dobrze przygotowany do sezonu. Piłki siatkowej w czasie wakacji nie dotykałem, ale inną piłkę się zdarzyło. Zagrałem nawet jeden mecz w piłkarskiej B-klasie. Grałem w środku pomocy, a mecz skończył się remisem 4:4. Sześć tygodni ciężko pracowaliśmy i myślę, że ta praca zaowocuje.

Michał Winiarski, siatkarz PGE Skry Bełchatów

Wszystkie wypowiedzi brzmią podobnie i nic nowego nie jestem w stanie powiedzieć (śmiech). Dodam tylko, że bardzo chcemy wreszcie wygrać Ligę Mistrzów. Nie mam wątpliwości, że poziom ligi będzie naprawdę wysoki, więc obrona ósmego mistrzostwa Polski będzie trudna. Gdy nam się to uda, będzie to ogromny sukces.

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.