czwartek, 08 lipiec 2021 22:49

On staje się legendą! Karol Kłos na dłużej w PGE Skrze!

On staje się legendą! Karol Kłos na dłużej w PGE Skrze!

To będzie jego dwunasty sezon w barwach PGE Skry. Karol Kłos zdecydował się przedłużyć kontrakt z bełchatowskim klubem i przez kolejne dwa sezony wciąż będzie środkowym żółto-czarnej drużyny!

Kłos jest wychowankiem KS Metro Warszawa, a swój pierwszy kontrakt podpisał z PGE Skrą w 2008 roku. Od razu został jednak wypożyczony do AZS Politechnika Warszawska, gdzie spędził dwa lata. Przed sezonem 2010/2011 dołączył już do zespołu PGE Skry i do tej pory dumnie reprezentuje jej barwy.

Kłos wszystkie klubowe trofea zdobywał właśnie z PGE Skrą. Na swoim koncie ma aż siedem medali mistrzostw Polski, w tym trzy złote. Do tego dołożył trzy krajowe Puchary oraz cztery Superpuchary. Środkowy wspólnie z kolegami z PGE Skry bardzo dobrze radził sobie również na arenie międzynarodowej. W Klubowych Mistrzostwach Świata wywalczył srebrny i brązowy medal, podobnie zresztą jak w Lidze Mistrzów.

Nie można zapominać też o bogatej karierze reprezentacyjnej naszego środkowego. Kłos to mistrz świata z 2014 roku oraz dwukrotny brązowy medalista mistrzostw Europy. Na swoim koncie ma także srebrny i brązowy krążek Pucharu Świata oraz Ligi Narodów. Do jego sukcesów można także dopisać srebrny medal Uniwersjady.

Kłos od lat udowadnia, że jest bardzo wartościowym siatkarzem i ważną postacią w drużynie. Sam w Bełchatowie czuje się bardzo dobrze, dlatego postanowił zostać w PGE Skrze i przedłużył swoją umowę.

- Niezmiernie się cieszę, że Karol zostaje z nami, bo to wspaniały siatkarz, ale i człowiek, taka dusza drużyny. Buduje atmosferę w szatni. Czas płynie szybko, ale to fakt, że mija już 11 lat, od kiedy Karol jest siatkarzem PGE Skry. Pamiętam, gdy jako młody chłopak przychodził do nas z Warszawy, dziś staje się legendą klubu. Swoim doświadczeniem i autorytetem stał się też ważną postacią również dla młodszych kolegów. Cieszę się, że przedłużyliśmy umowę, szczególnie w tym dziwnym okienku transferowym, które zaczęło się już jesienią - mówi Konrad Piechocki, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

Kłos aktualnie przebywa na wakacjach, po czym wróci do Bełchatowa i rozpocznie przygotowania z zespołem do nowego sezonu PlusLigi.

Sponsorem strategicznym PGE Skry Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.