poniedziałek, 21 czerwiec 2021 06:59

PGE Skra znów zagra w europejskich pucharach!

PGE Skra znów zagra w europejskich pucharach!

PGE Skra niemal w każdym sezonie reprezentuje nasz kraj na arenie międzynarodowej. Nie inaczej będzie w najbliższych rozgrywkach, bowiem bełchatowski zespół weźmie udział w Pucharze CEV.

PGE Skra w europejskich pucharach występuje od sezonu 2002/2003, kiedy to zagrała właśnie w Pucharze CEV. Rozgrywki zakończyła na fazie grupowej. jednak w kolejnej edycji doszła już do ⅛ finału. Małymi krokami bełchatowianie pięli się ku górze w Europie. Dziś PGE Skra może pochwalić się srebrnym i trzema brązowymi medalami Ligi Mistrzów. W Pucharze CEV bełchatowianie najdalej doszli do półfinału - było to w 2014 roku, a w spotkaniu o wielki finał w bardzo wyrównanym dwumeczu ulegli Gubierniji Niżny Nowogród.

Bełchatowski klub w minionym sezonie PlusLigi zajął czwarte miejsce, co umożliwia mu występ w Pucharze CEV. PGE Skra oczywiście przystąpi do rozgrywek i postara się zająć jak najwyższe miejsce. Walka o 80 tys. euro, bo tyle wynosi nagroda dla zwycięzcy, będzie jednak zażarta, tym bardziej, że w Pucharze CEV zagrają m.in. takie kluby jak Modena Volley, Zenit Kazań, Chaumont VB 52, Tours VB, Vero Volley Monza, Kuzbass Kemerowo, Galatasaray Stambuł czy Arkas Izmir.

Losowanie 1/32 finału Pucharu CEV odbędzie się 25 czerwca o godz. 12.30 w siedzibie Europejskiej Konfederacji Siatkówki CEV w Luksemburgu. Pierwsze mecze zaplanowano na 9 listopada 2021. Finał odbędzie się natomiast 23 marca 2022.

Sponsorem strategicznym PGE Skry Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.