sobota, 19 czerwiec 2021 07:56

PGE Skra znów wystąpi na piachu! Kiedy i gdzie?

PGE Skra znów wystąpi na piachu! Kiedy i gdzie?

Siatkarze PGE Skry doskonale wspominają pierwszy turniej PreZero Grand Prix, czyli zawodach siatkówki halowej na… plaży. W tym sezonie również wezmą udział w imprezie i powalczą o zwycięstwo!

PreZero Grand Prix to wyjątkowe rozgrywki wymyślone przez Polską Ligę Siatkówki. Drużyny rywalizują na piasku, ale na większych boiskach, niż w siatkówce plażowej i liczą po czterech zawodników. Obowiązują też przepisy z siatkówki halowej.

W minionym sezonie zawody spotkały się z dużym zainteresowaniem, zarówno wśród kibiców, którzy mogli oglądać siatkarzy w “nowej” dyscyplinie, ale również samych sportowców. Zawodnicy doskonale się bawili, ale jednocześnie czuli element rywalizacji. Przypomnijmy, że PGE Skra zajęła drugie miejsce w finałach rozgrywanych w Warszawie.

Polska Liga Siatkówki ponownie zdecydowała się na organizację zawodów, ale w nieco zmienionej formie. W tym roku odbędzie się tylko jeden turniej, który zaplanowano na 5-8 sierpnia w Krakowie. Tym razem będzie obowiązywał system brazylijski, czyli drużyny pozostaną w turnieju do czasu, aż przegrają dwa spotkania.

Jako wicemistrz z ubiegłego roku, PGE Skra została rozstawiona w turnieju z numerem 2., co oznacza, że zagra z zespołem wylosowanym jako R15. Okazało się, że będzie to zespół BBTS Bielsko-Biała (mecz odbędzie się 5 sierpnia o godz. 17.45). Jeśli bełchatowianie wygrają z pierwszoligowcem, zmierzą się ze zwycięzcą meczu Cerrad Enea Czarni Radom - Staropolanka Cuprum Lubin.

Transmisje z turnieju w Polsacie Sport.

Sponsorem strategicznym PGE Skry Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.