piątek, 18 czerwiec 2021 07:45

Mihajlo Mitić: W przyszłym sezonie możemy grać jeszcze lepiej

Mihajlo Mitić: W przyszłym sezonie możemy grać jeszcze lepiej

- Oczekuję, że wreszcie pokażemy swój potencjał, ponieważ w poprzednim sezonie byliśmy daleko od naszych pełnych możliwości - mówi Mihajlo Mitić, rozgrywający PGE Skry, który przedłużył swoją umowę z klubem.

Zostajesz w PGE Skrze na kolejny sezon!
Mihajlo Mitić: - I jestem z tego bardzo szczęśliwy! To klub, który coś znaczy w świecie siatkówki. Poza tym mam tutaj świetne warunki, dobry poziom treningowy i mogę walczyć o ważne trofea w silnej lidze. Obiecuję, że dam z siebie wszystko i postaram się pomóc zespołowi w każdym możliwym aspekcie.

W Bełchatowie też ci się dobrze mieszka?
- Tak, już się zaadoptowaliśmy w mieście. To był też ważny powód, dla którego zostaję. Dobrze się żyje w Bełchatowie, nasi synowie poszli do przedszkola i są zadowoleni. Miasto nie jest za wielkie i to mi się podoba. Mamy wszystko, by żyć dobrze.

Jak widzisz przyszły sezon?
- Oczekuję, że wreszcie pokażemy swój potencjał, ponieważ w poprzednim sezonie byliśmy daleko od naszych pełnych możliwości. Mamy jeszcze sporo zapasu, żeby grać lepiej i osiągać więcej. To musi być nasz cel, bo mamy silną drużynę. Ważne jest to, by pozostać zdrowym i każdy dawał z siebie sto procent.

Ponownie zagrasz w jednym zespole ze swoim kolegą, czyli Aleksandrem Atanasijeviciem.
- Tak, to jeden z najbardziej zwariowanych gości, których znam, oczywiście w pozytywnym sensie (śmiech). I oczywiście jeden z najlepszych siatkarzy na świecie. To świetny ruch włodarzy PGE Skry, a Aleks pokaże swoją prawdziwą wartość i poziom, na jakim potrafi grać. Mam nadzieję, że spędzimy w Bełchatowie świetny czas i razem będziemy świętować sukcesy.

Gdzie teraz przebywasz?
- Jestem na zgrupowaniu kadry B reprezentacji Serbii. Trenuję pod okiem trenerow Slobodana Prakljacicia i Dejana Vulicevicia. Bardzo mi tego brakowało, bo jest dla mnie ważne, by być cały czas w formie.

Polska powalczy w igrzyskach olimpijskich, a głównym celem Serbii będą mistrzostwa Europy…
- Polska to jeden z najmocniejszych zespołów na świecie, bez wątpienia. I życzę wam zwycięstwa w Tokio i… srebrnego medalu w mistrzostwach Europy (śmiech).

Sponsorem strategicznym PGE Skry Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.