piątek, 18 czerwiec 2021 07:04

Mistrz Europy wciąż graczem PGE Skry!

Mistrz Europy wciąż graczem PGE Skry!

Wiemy już, kto obok Grzegorza Łomacza będzie kierował grą PGE Skry w najbliższym sezonie. W bełchatowskim zespole pozostaje rozgrywający Mihajlo Mitić.

Serb dołączył do PGE Skry przed sezonem 2020/2021 i był zmiennikiem Łomacza. Wcześniej występował m.in. w Crvenie zvezdzie Belgrad, Sir Safety Perugia, Chaumont VB 52 czy Gazpromie Surgut. Mitić jest też reprezentantem Serbii, z którą wywalczył mistrzostwo Europy. Co więcej, powołany został również po sezonie w PGE Skrze, jednak nie znalazł się w gronie zawodników, którzy pojechali do Rimini na rozgrywki Ligi Narodów.

W PGE Skrze Mitić zagrał w 21 meczach i zdobył 11 punktów. Kibice mogą go pamiętać szczególnie ze spotkania przeciwko Aluronowi CMC Zawiercie, bowiem poprowadził bełchatowski zespół do historycznego zwycięstwa w hali rywala.

Mitić przez sezon spędzony w PGE Skrze zyskał zaufanie sztabu szkoleniowego, a zarząd klubu postanowił przedłużyć z nim kontrakt o kolejny rok. Oznacza to, że Serb wspólnie z Łomaczem będą stanowili dwójkę rozgrywających na sezon 2021/2022.

- Mihajlo przyszedł do PGE Skry w trudnym momencie, bo mieliśmy zamieszanie na pozycji rozgrywającego. Mimo to, zaadaptował się w drużynie. Sporo rozmawialiśmy na temat jego roli w zespole, oczywiście nie odbierając mu szans na grę jako pierwszy rozgrywający. Jeśli chodzi o jego pozostanie, kluczowe było zdanie trenera, który bardzo chciał, by Mihajlo wciąż grał w PGE Skrze - mówi Konrad Piechocki, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że zostaję w PGE Skrze na kolejny sezon. To klub, który coś znaczy w świecie siatkówki. Poza tym mam tutaj świetne warunki, dobry poziom treningowy i mogę walczyć o ważne trofea w silnej lidze. Obiecuję, że dam z siebie wszystko i postaram się pomóc zespołowi w każdym możliwym aspekcie - mówi Mihajlo Mitić.

Serb aktualnie przebywa na zgrupowaniu kadry B reprezentacji Serbii.

Sponsorem strategicznym PGE Skry Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.