środa, 16 czerwiec 2021 08:17

Taylor Sander wrócił na boisko! I jedzie na igrzyska!

Taylor Sander wrócił na boisko! I jedzie na igrzyska!

Nareszcie! Taylor Sander, amerykański zawodnik PGE Skry wrócił na boisko po kontuzji stawu skokowego! Co więcej, zanotował świetny występ w Lidze Narodów i został powołany do kadry na igrzyska olimpijskie!

- Wciąż nie jestem gotowy do grania. Próbuję wyleczyć kontuzję, której doznałem podczas końcówki sezonu PlusLigi z PGE Skrą - mówił pod koniec maja Sander. - Oczywiście, że jestem głodny gry. Wszyscy wiedzą, jak zmagałem się z różnymi kontuzjami przez ostatnie dwa lata. Niestety przydarzyła mi się ta pechowa w Polsce, a nigdy nie lubię opuszczać treningów czy meczów.

Amerykanin pojechał jednak ze swoją kadrą do Rimini na Ligę Narodów, gdzie trenował indywidualnie, jednak w ostatnich dniach rozpoczął zajęcia ze swoimi kolegami. Trener postanowił mu zaufać i dał przyjmującemu szansę gry we wtorkowym meczu przeciwko Włochom. Co ciekawe, Sander, który jest kapitanem kadry USA, zdobył 14 punktów i przyczynił się do zwycięstwa 3:0.

- To dla mnie dobry moment, bo dawno nie byłem na boisku i wszyscy byli ciekawi mojego występu. Nie był to perfekcyjny występ, ale nałożyliśmy presję na zagrywce i dobrze broniliśmy. To był klucz do zwycięstwa - mówił po meczu Sander.

Amerykanin przyznaje, że nie czuje się jeszcze w pełni komfortowo na boisko. - Jest mi ciężko, bo nie czuję, że jestem w dobrej formie. Potrzebuję jeszcze czasu, żeby dojść do siebie i grać swoją siatkówkę - mówi.

Co ciekawe, Sander został też powołany do kadry USA na igrzyska olimpijskie w Tokio. - Mamy znakomitych zawodników i jestem podekscytowany, że znalazłem się w tym gronie. Pojedziemy do Tokio i spróbujemy zwyciężyć w igrzyskach - mówi Amerykanin.

Sponsorem strategicznym PGE Skry Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

fot. FIVB

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.