środa, 09 czerwiec 2021 07:53

Bartosz Filipiak żegna się z PGE Skrą Bełchatów

Bartosz Filipiak żegna się z PGE Skrą Bełchatów

Bartosz Filipiak, dotychczasowy atakujący PGE Skry, żegna się z klubem od nowego sezonu nie będzie reprezentował barw bełchatowskiej drużyny.

27-letni siatkarz dołączył do zespołu PGE Skry przed sezonem 2020/2021 po znakomitych występach w Treflu Gdańsk. Przypomnijmy, że Filipiak w klubie z Trójmiasta został najlepszym punktującym PlusLigi, dlatego oczekiwania wobec atakującego w Bełchatowie były bardzo duże.

W minionym sezonie Filipiak uzupełniał się z drugim z atakujących, czyli Dusanem Petkoviciem. Łącznie zagrał w 25 meczach PlusLigi, w których zdobył 177 punktów średnio 46% skuteczności). Na swoim koncie zanotował też 23 punktowe zagrywki. Filipiak zanotował też kilka występów w Lidze Mistrzów.

Ostatecznie zarząd PGE Skry po rozmowach zawodników stwierdził, że atakujący nie zostanie w Bełchatowie na kolejny sezon PlusLigi, dlatego Filipiak żegna się z klubem po jednym sezonie.

- Dziękujemy Bartkowi za występy w naszym klubie i mam nadzieję, że w PGE Skrze sporo się nauczył. Szkoda, że splot niesprzyjających okoliczności spowodował, że nie mógł pokazać pełni swoich możliwości ze względu na dwie kontuzje w trakcie sezonu. Dlatego życzę mu przede wszystkim zdrowia i powodzenia w dalszej karierze siatkarskiej, bo ma ogromny potencjał - mówi Konrad Piechocki, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

- W PGE Skrze spędziłem tylko rok, ale cieszę się, że miałem okazję gry w takim klubie. A teraz czekają mnie kolejne wyzwania sportowe. PGE Skrze życzę jeszcze wielu sukcesów i mam nadzieję, że spotkamy się na siatkarskich parkietach - mówi Bartosz Filipiak.

Przypomnijmy, że nowym atakującym PGE Skry został Aleksandar Atanasijević. Nazwisko drugiego z siatkarzy na tej pozycji klub ogłosi już wkrótce.

Sponsorem strategicznym PGE Skry Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

 

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.