wtorek, 08 czerwiec 2021 10:06

Siatkarze PGE Skry podporą reprezentacji Polski w Lidze Narodów

Siatkarze PGE Skry podporą reprezentacji Polski w Lidze Narodów

Polscy siatkarze rozegrali już sześć meczów podczas tegorocznej edycji Ligi Narodów. W turnieju w Rimini nie brakuje również zawodników PGE Skry, którzy prezentują wysoką formę i mają duży wpływ na grę naszej reprezentacji.

Polacy w Rimini odnieśli pięć zwycięstw, a przegrali tylko z reprezentacją Słowenii. Taki bilans daje im pierwsze miejsce w grupie i dobrze rokuje na kolejne spotkania. Do gry biało-czerwoni wrócą już 9 czerwca, a ich rywalem po trzydniowej przerwie będą Bułgarzy (początek spotkania o godz. 19.30).

Warto przypomnieć, że w drużynie lidera występuje czterech graczy PGE Skry: Grzegorz Łomacz, Norbert Huber, Karol Kłos i Mateusz Bieniek. Trener Vital Heynen rotuje składem, dlatego każdy z nich ma szansę gry. Świetnie w statystykach wypada przede wszystkim Bieniek, który jest czwartym blokującym turnieju (12 udanych prób przy tylko ośmiu błędach). W klasyfikacji blokujących znalazł się także Kłos (9 punktów w tym elemencie).

Bieniek wyróżnia się również wśród zagrywających. W reprezentacji Polski niekwestionowanym liderem w tym elemencie jest oczywiście Wilfredo Leon, ale środkowy PGE Skry do tej pory zanotował sześć asów.

W statystykach rozgrywających wysoko jest też Grzegorz Łomacz. Siatkarz PGE Skry zanotował 90 udanych wystaw przy jednym błędzie.

Przypomnijmy, że w Rimini występują także dwaj inni siatkarze PGE Skry. Milad Ebadipour z kadrą Iranu zajmuje szóste miejsce w tabeli (w czwartek zmierzy się z reprezentacją USA), a Aleksandar Atanasijević z Serbią plasuje się jedną lokatę niżej. Oni z kolei w czwartek zagrają z Niemcami.

Sponsorem strategicznym PGE Skry Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

fot. FIVB

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.