poniedziałek, 31 maj 2021 11:03

Siatkarze PGE Skry po pierwszych meczach w Lidze Narodów

Siatkarze PGE Skry po pierwszych meczach w Lidze Narodów

W Rimini rozpoczęły się rozgrywki tegorocznej edycji Ligi Narodów. Pierwsze występy mają za sobą siatkarze PGE Skry Bełchatów, którzy grają w swoich reprezentacjach.

Przypomnijmy, że do kadry Polski powołani zostali Mateusz Bieniek, Norbert Huber, Karol Kłos i Grzegorz Łomacz. Każdy z nich miał szansę gry we Włoszech, a nasi kadrowicze rozegrali spotkania z Włochami (3:0), Serbią (3:1) oraz Słowenią (1:3). Kłos i Bieniek świetnie zaprezentowali się w dwóch pierwszych spotkaniach (zdobyli po 12 punktów). W meczu przeciwko Serbom błyszczał Huber (8 punktów), a przeciwko Słowenii najlepiej z PGE Skry spisał się Bieniek, który nie tylko dobrze serwował, że zdobył też 16 punktów. Warto wspomnieć, że dobrze wypadł też Łomacz, który kierował grą swoich kolegów.

W reprezentacji Serbii występuje natomiast Aleksandar Atanasijević, który po latach wrócił do PGE Skry. Atakujący zagrał przeciwko Polakom i zdobył 11 punktów. W pozostałych spotkaniach Serbia wygrała z Włochami (3:1, Atanasijević grał tylko przez chwilę) oraz pokonała Słowenię 3:1.

Kolejnym reprezentantem PGE Skry w Rimini jest Irańczyk Milad Ebadipour. Przyjmujący wystąpił w premierowym meczu z Japonią, ale jego kadra przegrała to spotkanie 1:3. Ebadipour zdobył 11 punktów, ale pod koniec meczu musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. W meczach z Rosjanami (1:3) oraz Niderlandami (3:0) już nie zagrał.

Warto wspomnieć, że w Rimini przebywa też Amerykanin Taylor Sander. Przyjmujący PGE Skry wciąż się jednak rehabilituje po kontuzji kostki i wspiera kolegów z trybun. Stany Zjednoczone wygrały z Kanadą 3:0, w takim samym stosunku przegrały z Brazylią i pokonały Argentynę 3:1.

Reprezentacja Polski do gry w Rimini wróci 3 czerwca, a jej rywalem będzie zespół Australii.

Sponsorem strategicznym PGE Skry Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

fot. FIVB

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.