czwartek, 21 styczeń 2021 08:31

To najwyższy czas na przełamanie PGE Skry!

To najwyższy czas na przełamanie PGE Skry!

Ostatni tydzień nie był łatwy dla PGE Skry. To jednak zespół, który się nie poddaje, dlatego w piątek chce nareszcie odnieść zwycięstwo, bowiem do Bełchatowa przyjeżdża GKS Katowice.

I choć rywal jest znacznie niżej notowany, to wcale nie oznacza, że będzie to dla bełchatowian łatwy mecz. GKS to waleczna drużyna, która potrafi sprawić niespodziankę. Poza tym na PGE Skrze ciąży ogromna presja. Bełchatowianie przegrali trzy ostatnie mecze: z Treflem Gdańsk, Asseco Resovią oraz Jastrzębskim Węglem, choć w każdym z nich mieli ogromne szanse, by rozstrzygnąć spotkanie na własną korzyść. Tak się jednak nie stało.

Warto jednak przypomnieć, że rok 2021 PGE Skra rozpoczęła od zwycięstwa i to… właśnie nad GKS. W Katowicach bełchatowianie zagrali niemal koncertowo, a gospodarze nie mieli za dużo do powiedzenia. Kibicom PGE Skry marzy się podobny scenariusz, jednak tym razem stawka meczu będzie dużo wyższa. Bełchatowianie walczą o awans do fazy play-off, a aktualnie zajmują ósme miejsce w PlusLidze. Aby walczyć o medale mistrzostw Polski, muszą punktować.

- Teraz każdy mecz jest dla nas na wagę złota. Mamy sporo przegranych, straciliśmy dużo punktów i nasza sytuacja nie jest najlepsza. To nie jest dla nas łatwe. Przed nami jednak kolejne ważne mecze w PlusLidze, a potem w Lidze Mistrzów, więc musimy wziąć się w garść i grać lepszą siatkówkę - mówi Kacper Piechocki, libero PGE Skry.

Początek piątkowego meczu w hali Energia o godz. 17.30. Transmisja w Polsacie Sport.

Sponsorem strategicznym PGE Skry Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.