niedziela, 15 listopad 2020 15:03

Wróciliśmy! Szybkie 3:0 PGE Skry z MKS Będzin!

Wróciliśmy! Szybkie 3:0 PGE Skry z MKS Będzin!

Ponad miesiąc siatkarze PGE Skry czekali na rozegranie pierwszego meczu po przerwie spowodowanej pandemią. Bełchatowianie pokonali w wyjazdowym meczu MKS Będzin 3:0 w bardzo dobrym stylu!

PGE Skra była naprawdę spragniona meczów, bowiem najpierw problemy z chorobą COVID-19 mieli rywale i mecze były seryjnie przekładane, a następnie wirus SARS-CoV-2 dopadł również bełchatowski zespół, co spowodowało kolejne dwa tygodnie absencji. Siatkarze i sztab wreszcie wyzdrowieli i mimo że odbyli zaledwie kilka treningów, wyruszyli na wyjazdowy mecz do Będzina.

Od początku meczu bełchatowianie prezentowali się dobrze. Szybko uzyskali przewagę, a Grzegorz Łomacz korzystał zarówno ze swoich środkowych (Karol Kłos i Mateusz Bieniek), jak i posyłał dobre piłki na skrzydła. Po pięknym punktowym bloku Milana Katicia było już 5:1 dla PGE Skry. Wiele obron umożliwiało wyprowadzenie skutecznych kontr. Ostoją w przyjęciu był Kacper Piechocki, a na na prawym ataku brylował Bartosz Filipiak i PGE Skra pewnie zmierzała po zwycięstwo. Ostatecznie po świetnej postawie Kłosa na siatce w ścisłej końcówce wygrała seta 25:17.

Sytuacja nie zmieniła się również w drugim secie. To PGE Skra dominowała na boisku, o czym świadczył as serwisowy Grzegorza Łomacza czy kolejne punkty zdobywane przez Milada Ebadipoura i Milana Katicia (14:9). Kolejne punkty dokładał również Filipiak, a bełchatowianie z akcji na akcję powiększali przewagę. Efekt? 25:17 i 2:0 dla PGE Skry!

Trzeci set to kontynuacja dobrej gry bełchatowian. Świetnie wciąż prezentował się Piechocki, który zdecydowanie rozgrywał swój najlepszy mecz w sezonie! To umożliwiało Łomaczowi dobrą wystawę i PGE Skra kończyła niemal każdą piłkę. Choć w końcówce MKS nieco zniwelował przewagę, to nie było innej opcji, niż pewne zwycięstwo bełchatowian, dzięki czemu mogą dopisać do swojego konta trzy punkty!

W najbliższą sobotę PGE Skra zagra u siebie z Cuprum Lubin.

MKS Będzin - PGE Skra 0:3
Sety: 17:25, 17:25, 22:25
MKS: Thiago, Sobański, Kalembka, Faryna, Ademar, Ratajczak, Gregorowicz (libero) oraz Godlewski, Makowski
PGE Skra: Łomacz, Ebadipour, Kłos, Filipiak, Katić, Huber, Piechocki (libero) oraz Mitić, Adamczyk

Sponsorem strategicznym klubu PGE Skra Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.