niedziela, 15 listopad 2020 16:03

Wróciliśmy! Szybkie 3:0 PGE Skry z MKS Będzin!

Ponad miesiąc siatkarze PGE Skry czekali na rozegranie pierwszego meczu po przerwie spowodowanej pandemią. Bełchatowianie pokonali w wyjazdowym meczu MKS Będzin 3:0 w bardzo dobrym stylu!

PGE Skra była naprawdę spragniona meczów, bowiem najpierw problemy z chorobą COVID-19 mieli rywale i mecze były seryjnie przekładane, a następnie wirus SARS-CoV-2 dopadł również bełchatowski zespół, co spowodowało kolejne dwa tygodnie absencji. Siatkarze i sztab wreszcie wyzdrowieli i mimo że odbyli zaledwie kilka treningów, wyruszyli na wyjazdowy mecz do Będzina.

Od początku meczu bełchatowianie prezentowali się dobrze. Szybko uzyskali przewagę, a Grzegorz Łomacz korzystał zarówno ze swoich środkowych (Karol Kłos i Mateusz Bieniek), jak i posyłał dobre piłki na skrzydła. Po pięknym punktowym bloku Milana Katicia było już 5:1 dla PGE Skry. Wiele obron umożliwiało wyprowadzenie skutecznych kontr. Ostoją w przyjęciu był Kacper Piechocki, a na na prawym ataku brylował Bartosz Filipiak i PGE Skra pewnie zmierzała po zwycięstwo. Ostatecznie po świetnej postawie Kłosa na siatce w ścisłej końcówce wygrała seta 25:17.

Sytuacja nie zmieniła się również w drugim secie. To PGE Skra dominowała na boisku, o czym świadczył as serwisowy Grzegorza Łomacza czy kolejne punkty zdobywane przez Milada Ebadipoura i Milana Katicia (14:9). Kolejne punkty dokładał również Filipiak, a bełchatowianie z akcji na akcję powiększali przewagę. Efekt? 25:17 i 2:0 dla PGE Skry!

Trzeci set to kontynuacja dobrej gry bełchatowian. Świetnie wciąż prezentował się Piechocki, który zdecydowanie rozgrywał swój najlepszy mecz w sezonie! To umożliwiało Łomaczowi dobrą wystawę i PGE Skra kończyła niemal każdą piłkę. Choć w końcówce MKS nieco zniwelował przewagę, to nie było innej opcji, niż pewne zwycięstwo bełchatowian, dzięki czemu mogą dopisać do swojego konta trzy punkty!

W najbliższą sobotę PGE Skra zagra u siebie z Cuprum Lubin.

MKS Będzin - PGE Skra 0:3
Sety: 17:25, 17:25, 22:25
MKS: Thiago, Sobański, Kalembka, Faryna, Ademar, Ratajczak, Gregorowicz (libero) oraz Godlewski, Makowski
PGE Skra: Łomacz, Ebadipour, Kłos, Filipiak, Katić, Huber, Piechocki (libero) oraz Mitić, Adamczyk

Sponsorem strategicznym klubu PGE Skra Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.