piątek, 26 czerwiec 2020 14:56

Michał Mieszko Gogol: Taylor Sander to zawodnik kompletny

Michał Mieszko Gogol: Taylor Sander to zawodnik kompletny

- Tutaj się nie ma co nawet rozdrabniać o poszczególne elementy. Jeśli mówimy o wszechstronnych graczach światowej klasy, to Taylor właśnie do nich należy - mówi o transferze Taylora Sandera Michał Mieszko Gogol, trener PGE Skry Bełchatów.

Jak to się stało, że Taylor Sander znalazł się w PGE Skrze?
Michał Mieszko Gogol: - To siatkarz światowej klasy. Na poziomie międzynarodowym jest jednym z najlepszych przyjmujących na świecie i bardzo cieszymy się, że zagra w naszej drużynie. To świetny ruch ze strony klubu. W czasie pandemii zaczęło się bardzo dużo dziać na rynku transferowym i przez to ten rynek został też trochę zweryfikowany. W tym całym zamieszaniu udało nam się pozyskać świetnego przyjmującego, który wraca po ciężkiej kontuzji barku. Teraz jest zdrowy i bardzo mocno wierzymy w to, że pomoże nam w osiąganiu wielkich celów.

Co możesz powiedzieć o nim siatkarsko?
- Należy do zawodników, o których możemy mówić, że są kompletni. Jest bardzo atletyczny, skoczny, wysoko łapie piłki. Cały czas mam obrazek z Turynu, z mistrzostw świata, kiedy graliśmy z USA i nie mogliśmy go zatrzymać, bo bardzo wysoko atakował po nadgarstkach. Jest niezły technicznie w trudnych elementach jak blok, ma też dobrą zagrywkę… Tutaj się nie ma co nawet rozdrabniać o poszczególne elementy. Jeśli mówimy o wszechstronnych graczach światowej klasy, to Taylor właśnie do nich należy.

Pozyskanie takiego siatkarza sprawia, że PGE Skra będzie walczyła o najwyższe cele w Polsce i Europie?
- Co roku PGE Skra walczy o najwyższe trofea i to się nie zmienia. Na pewno Taylor Sander dodaje do drużyny, nie tylko na meczach, ale również w treningu. Trzeba pamiętać, że w przyszłym sezonie najważniejszym czynnikiem będzie zdrowie, bo tych meczów ma być bardzo dużo. Czekamy na decyzję, w jakiej formule rozegrana zostanie Liga Mistrzów i ile ostatecznie spotkań będziemy mieli do rozegrania. Mimo wszystko PlusLiga też jest wymagająca. Czasem co tydzień, a czasem co trzy dni można się naprawdę poślizgnąć, co pokazały ostatnie sezony. Jeśli chodzi o nasze cele, to mamy naprawdę bardzo dobrą drużynę i chcemy wygrywać co się da. Tak, jak mówię, konkurencja nie śpi. Rywale będą silni, ale wierzę, że zbudujemy taką drużynę, gdzie będzie mówiło się o monolicie, a mniej o indywidualnościach. Prawdą jest jednak, że te indywidualne umiejętności potrafią przechylić szalę zwycięstwa na korzyść drużyn, które mają takich zawodników.

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.