czwartek, 14 listopad 2019 13:04

Mariusz Wlazły: Musimy cieszyć się siatkówką

Mariusz Wlazły: Musimy cieszyć się siatkówką

- Mieliśmy trochę czasu, by potrenować, a wkrótce czeka nas okres gry co trzy dni - mówi Mariusz Wlazły, kapitan PGE Skry i MVP meczu z BKS Visła Bydgoszcz.

Przypomnijmy, że w 4. kolejce PlusLigi PGE Skra pokonała Visłę 3:0 po bardzo dobrym meczu. Myślę, że mecz z Bydgoszczą pokazał, że mamy w drużynie wyrównany skład i możemy korzystać z wielu zawodników i jakość naszej gry nie spada - podkreśla Wlazły. - Visła w trzecim secie poprawiła jakość swojej gry: przede wszystkim przyjmowała piłkę do siatki i rozgrywała na lecący blok. Nie mieli nic do stracenia, ryzykowali bardzo dużo i to im się opłaciło. My chcieliśmy tych błędów popełnić jak najmniej, ale siatkówka to gra błędów i nam się przytrafiło ich trochę więcej, niż w dwóch poprzednich setach. Ale jeśli drużyna ma wyrównany skład, tak jak u nas, to można rotować i nie schodzić z jakości. A przecież teraz czeka nas wiele meczów w krótkim odstępie czasu, więc cieszymy się, że możemy z tego korzystać.

Dobra gra PGE Skry może optymistycznie nastroić kibiców przed kolejnymi meczami. - Na pewno w dwóch pierwszych setach zagraliśmy na niskim procencie błędów, co bardzo cieszy. Mieliśmy trochę czasu, by potrenować, a wkrótce czeka nas okres gry co trzy dni. Fajnie, że potrafimy tak funkcjonować, jak w dwóch pierwszych setach meczu z Bydgoszczą, ale musimy mieć taką samą koncentrację i cieszyć się siatkówką - kończy Wlazły.

Bilety na kolejne mecze PGE Skry można kupić na bilety.skra.pl.

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.