poniedziałek, 17 czerwiec 2019 09:17

Udany weekend graczy PGE Skry

Milad Ebadipour Milad Ebadipour FIVB

O ile reprezentanci Polski nie mogą zachwyceni wracać z turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów w Iranie, o tyle zagraniczni siatkarze PGE Skry Bełchatów mieli wyśmienity weekend. Serbia i Iran odniosły komplet zwycięstw.

Szczególnie szczęśliwy w irańskiej Urmii był Milad Ebadipour, bo impreza odbywała się w jego rodzinnym mieście. Irańczycy pokonali Rosję i Kanadę po 3:0 oraz Polskę 3:2. Ebadipour zdobył w tych spotkaniach 29 punktów, kończąc 25 ataków, trzykrotnie blokując na siatce i dopisując jeszcze do tego jednego asa serwisowego.

Uśmiechnięci zakończyli turniej Siatkarskiej Ligi Narodów także Serbowie, wśród których jest dwóch siatkarzy PGE Skry - Milan Katić i Dušan Petković. Serbowie grali w portugalskim mieście Gondomar i byli bardzo skuteczni - pokonali bowiem Brazylię i Portugalię po 3:2 oraz Chiny 3:1. Nasi gracze najwięcej grali z Brazylią, bo Katić wystąpił we wszystkich partiach, a Petković w trzech. Dzień później w wyjściowym składzie na boisku pojawił się Petković, ale wystąpił tylko w jednym secie, a  Katić wchodził na zmiany. Z kolei w ostatnim meczu Katić tylko na chwilę pojawił się na boisku, a Petković w ogóle nie zagrał. Łącznie Dušan zdobył dziewięć punktów - wszystkie atakiem - a Milan osiem (sześć atakiem i dwa blokiem)

W najbliższy weekend serbska reprezentacja będzie jednym z rywali Polaków w turnieju w Mediolanie. Oprócz tego we Włoszech zagrają też oczywiście gospodarze i Argentyna. Tymczasem Irańczycy kolejny weekend spędzą we własnym kraju, bo w Ardabilu podejmą Portugalię, Australię i Francję.

Po dziewięciu meczach Irańczycy są liderami tabeli, a Serbowie są na ósmej pozycji, tuż za Polską.

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.