środa, 03 kwiecień 2019 19:46

Cucine Lube lepsze w pierwszym półfinale LM

Cucine Lube lepsze w pierwszym półfinale LM

PGE Skra przegrała pierwsze spotkanie półfinałowe Ligi Mistrzów z Cucine Lube 0:3. Trzeba jednak mieć na uwadze, że bełchatowianie pokazali charakter i powalczyli z włoskim gigantem.

Środowy mecz był dla PGE Skry i całej siatkarskiej Polski wielkim świętem. Nie codziennie bowiem rozgrywany jest półfinał Ligi Mistrzów z udziałem naszej drużyny. Mecz został więc zorganizowany w łódzkiej Atlas Arenie, do której przyszedł komplet 10 tys. kibiców.

Niestety w pierwszym secie bełchatowianie okazali się dużo słabsi od włoskich gości. Cucine Lube było lepsze w każdym elemencie, na czele z atakiem, blokiem i dokładnym przyjęciem piłki. Niestety PGE Skra nie miała argumentów, by walczyć z Cucine Lube i to Włosi pewnie wygrali 25:14.

W drugim secie to znów klubowi wicemistrzowie świata nadawali tempo grze. Choć PGE Skra próbowała nawiązać walkę (Mariusz Wlazły zagrywką, a potem świetnymi kontrami), to jednak zagrywki Osmany Juantoreny, Yoandry Leala czy Tsvetana Sokolova zadawały dużo więcej bólu (13:20). W pewnym momencie Cucine Lube zaczęło się jednak gubić, a przy stanie 16:21 trener Ferdinando de Giorgi poprosił o czas dla swojego zespołu. PGE Skra wreszcie uwierzyła w siebie (20:22) i choć rywala już nie dogoniła, to jej gra wyglądała dużo lepiej (20:25).

W trzecim secie nareszcie bełchatowianie prezentowali swój, dużo wyższy, niż do tej pory w środowym spotkaniu poziom. Zaczęli kończyć ataki, a także kąsali rywali zagrywką (Ebadipour). Skuteczny był też środek i blok, czyli Karol Kłos i Jakub Kochanowski. Co ciekawe, PGE Skra po raz pierwszy wyszła na prowadzenie (13:12) i wyrównany bój toczyła do końca seta, choć to znów lepsi byli przyjezdni, którzy wygrali 25:23, a cały mecz 3:0.

MVP spotkania został Bruno Rezende. Rewanż odbędzie się 10 kwietnia we Włoszech.

PGE Skra Bełchatów - Cucine Lube Civitanova 0:3
Sety: 14:25, 20:25, 23:25
PGE Skra: Łomacz, Ebadipour, Kochanowski, Wlazły, Szalpuk, Kłos, Piechocki (libero) oraz Katić, Teppan, Droszyński
Cucine Lube: Rezende, Juantorena, Simon, Sokolov, Leal, Stanković, Balaso (libero) oraz Kovar

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.