środa, 13 marzec 2019 12:03

Karol Kłos: To będzie dla nas megaprzygoda!

Karol Kłos: To będzie dla nas megaprzygoda!

PGE Skra Bełchatów jest już pewna gry w play-offach PlusLigi, ale w czwartek zmierzy się również w meczu Ligi Mistrzów z Zenitem Sankt Petersburg. - Musimy pokazać najlepszą siatkówkę - mówi Karol Kłos, środkowy mistrzów Polski.

W poniedziałek w Gdańsku PGE Skra znów musiała zagrać tie-breaka, ale tym razem zwyciężyła.
Karol Kłos: - Tak, Gdańsk mógł nam zabrać szansę na to, żeby znaleźć się w play-off, ale tym razem to my byliśmy górą. Ostatni mecz rundy zasadniczej z ZAKSĄ wciąż będzie jednak świetnym widowiskiem, bo takie spotkania zawsze stoją na najwyższym poziomie. To będzie gratka, zarówno dla nas, jak i dla kibiców, ale w ogólnym rozrachunku ten mecz nie będzie miał większego znaczenia, bo jesteśmy już w szóstce. I to nas bardzo cieszy, bo ciężko grało się w Gdańsku i udało się złamać rywali dopiero w pięciu setach.

Była też szansa na to, by wygrać za trzy punkty.
- Tak, ale Trefl za bardzo nam uciekł w trzecim secie i nie mieliśmy już szans. W czwartym secie wkradł się drobny chochlik i popełnialiśmy błędy, choć graliśmy na styku i tutaj można było szukać okazji do zwycięstwa. Ostatecznie graliśmy tie-breaka, ale odnieśliśmy kolejne zwycięstwo i to może nas cieszyć. Bardzo dobrą zmianę dał Artur Szalpuk, od meczu z Katowicami jest też z nami Mariusz Wlazły i pomaga nam, jak tylko może.

Teraz można już oficjalnie powiedzieć, że PGE Skra walczy o obronę tytułu mistrzowskiego?
- My cały czas walczyliśmy o obronę złota, choć wielu nas już skreśliło i pogrzebało nasze szanse. Nie patrzyliśmy jednak na sytuację w tabeli. Teraz, dzięki temu, że wygraliśmy w Gdańsku, wszystko zaczyna się od nowa.

W czwartek PGE Skrę czeka jednak mecz Ligi Mistrzów z Zenitem Sankt Petersburg.
- Super! To dla nas megaprzygoda i mam nadzieję, że pokażemy najlepszą siatkówkę w naszym wydaniu. Musimy zagrać bardzo dobrze i wtedy możemy ugryźć Zenit. Dla mnie osobiście będzie to bardzo fajna przygoda, na którą się czeka, żeby sprawdzić się z najlepszymi. To dla nas najważniejszy test, ale zagramy z uśmiechem na ustach.

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.