niedziela, 02 grudzień 2018 22:40

Trentino Volley klubowym mistrzem świata!

Trentino Volley klubowym mistrzem świata!

Znamy już rozstrzygnięcia w Klubowych Mistrzostwach Świata, w których udział brała również PGE Skra Bełchatów. Najlepsze w turnieju okazało się Trentino Volley, w którym występuje m.in. Srećko Lisinac.

PGE Skra Bełchatów swój występ zakończyła na fazie grupowej, ale to wcale nie oznacza, że się poddała. Mistrzowie Polski rozegrali fantastyczne spotkania z Cucine Lube Civitanova oraz Fakiełem Nowy Urengoj, ale brak stabilnej gry spowodował, że bełchatowianie nie zdołali zwyciężyć. W ostatnim spotkaniu ulegli Zenitowi Kazań.

W najlepszej czwórce znaleźli się natomiast Trentino Volley, Cucine Lube, Fakieł oraz Asseco Resovia. Swoje półfinały wygrały obie drużyny z Włoch. Cucine Lube pokonało Asseco Resovię 3:1, a takim samym rezultatem zakończył się mecz Fakieła z Trentino. Na niedzielę zaplanowano już mecze o medale.

W meczu o brąz Asseco Resovia nie dała rady pokonać ekipy z Rosji i ostatecznie to na szyjach siatkarzy Fakieła zawisły brązowe medale. Z kolei złoto po bardzo dobrym meczu wywalczyło Trentino, które pokonało Cucine Lube 3:1. Warto wspomnieć, że genialny mecz rozegrał Srećko Lisinac, do niedawna środkowy PGE Skry (zdobył 12 punktów przy 69-proc. skuteczności). Z kolei jednym z asystentów trenera Trentino jest Dante Bonifante, czyli dawny rozgrywający bełchatowskiej drużyny.

Warto dodać, że w Częstochowie, gdzie odbywały się mecze najlepszej czwórki, obecni byli m.in. Roberto Piazza, trener PGE Skry oraz nasz atakujący Renee Teppan.

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.