piątek, 30 listopad 2018 09:56

Piotr Orczyk: Mamy czas na zresetowanie głów

Piotr Orczyk: Mamy czas na zresetowanie głów

Siatkarze PGE Skry Bełchatów na fazie grupowej zakończyli rozgrywki Klubowych Mistrzostw Świata. Teraz zawodnicy dostaną kilka dni wolnego na regenerację, by jak najlepiej prezentować się w meczach Polskiej Ligi Siatkówki.

W czwartek, w ostatnim meczu KMŚ, PGE Skra uległa Zenitowi Kazań 1:3. Trener Roberto Piazza dał szansę zmiennikom, którzy do tej pory zazwyczaj zaczynali spotkania w kwadracie dla rezerwowych. Wśród nich był Piotr Orczyk. - Na pewno fajnie było się pojawić w końcu w dłuższym wymiarze czasu na boisku i trochę pograć. Szkoda tylko, że nie udało nam się wygrać i to mimo faktu, że Zenit też zagrał drugim składem - mówi przyjmujący PGE Skry. - Mieliśmy szanse na zwycięstwo i szkoda trzeciego seta, kiedy mieliśmy wysoką przewagę i w jednym ustawieniu to wszystko stopniało. Przegraliśmy końcówkę, ale fajnie było poczuć tę atmosferę.

Podczas Klubowych Mistrzostw Świata PGE Skra grała nierówno, przez co nie mogła dopełnić formalności i wygrać seta. - Te przestoje nam przeszkadzają i trzeba nad tym pracować na treningach - mówi Orczyk. - Z czasem sobie jednak z tym poradzimy, bo mamy na tyle dobrych zawodników w drużynie, że to w koncu przyjdzie. Potrzeba jeszcze trochę cierpliwości.

Siatkarze dostali trzy dni wolnego, by odpocząć i spokojnie rozpocząć przygotowania do dalszej części sezonu. - Mamy trochę czasu na zresetowanie głów i odpoczynej fizyczny - mówi Orczyk. - Od poniedziałku rozpoczynamy przygotowania do meczu z Cerrad Czarnymi. Musimy ciężko pracować, bo jak pokazują ostatnie mecze, jest to niezbędne. Musimy poprawić naszą grę, bo nie jesteśmy z niej zadowoleni. Trzeba dobrze wykorzystać ten czas i to zrobimy.

W turnieju pozostała druga z polskich drużyn, czyli Asseco Resovia. - Życzę im, żeby nie mieli takich przestojów, jak my - uśmiecha się Orczyk. - Fajnie, że polska drużyna awansowała do najlepszej czwórki i może reprezentować nasz kraj. Szkoda, że nie jesteśmy to my, ale Asseco Resovii życzę jak najlepszego rezultatu.

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.