czwartek, 08 listopad 2018 13:22

PGE Skra Bełchatów wciąż Promuje Łódzkie!

PGE Skra Bełchatów wciąż Promuje Łódzkie!

PGE Skra Bełchatów wciąż będzie promowała region łódzki. Klub mistrzów Polski wspólnie z Województwem Łódzkim postanowiły kontynuować umowę o wzajemnej współpracy.

Województwo Łódzkie zostało partnerem PGE Skry Bełchatów już kilka lat temu i od początku współpraca układała się niemal idealnie. Obie strony znacznie na tym korzystają, bo drużyna mistrzów Polski nie tylko promuje Łódzkie grając w halach innych zespołów w niemal wszystkich regionach Polski, ale również w całej Europie i na świecie. Przypomnijmy, że jako aktualny mistrz kraju PGE Skra Bełchatów występuje także w Lidze Mistrzów, a w tym roku po raz kolejny zagra w Klubowych Mistrzostwach Świata z udziałem najlepszych drużyn globu.

Dzięki temu popularność regionu, jak i PGE Skry z roku na rok rośnie. Można powiedzieć, że bełchatowski klub to perełka Łódzkiego, bo to on najczęściej z drużyn z regionu w ostatnich latach występował w europejskich pucharach. Dzięki temu, zarówno o Bełchatowie, jak i o Łódzkiem mówi się na całym świecie. To przekłada się też na wartość medialną, bo o PGE Skrze można przeczytać w tytułach prasowych na całym świecie czy oglądać zmagania siatkarzy w globalnych telewizjach i stacjach radiowych.

PGE Skra promuje region nie tylko na świecie, ale również... w sercu Łódzkiego, czyli Łodzi. To właśnie w stolicy województwa, a dokładniej w Atlas Arenie, rozgrywa swoje najważniejsze mecze Ligi Mistrzów, na które przychodzą dziesiątki tysięcy kibiców. To wielkie święto dla całego regionu, co widać po ogromnej frekwencji. - Inne kluby nam tego zazdroszczą - nie ma wątpliwości prezes zarządu KPS Skra Bełchatów Konrad Piechocki.

PGE Skra wielokrotnie została wybrana przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego "sportową perłą województwa łódzkiego", dzięki czemu mogła liczyć na wsparcie finansowe z Unii Europejskiej. To ogromne wyróżnienie i docenienie marki, jaką przez lata wytworzył najbardziej reprezentatywny klub województwa łódzkiego.

Warto dodać, że kolejną formą współpracy było też... stworzenie specjalnego pociągu PGE Skry. Pasażerowie, którzy korzystają z Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, z okazji trzecich urodzin ŁKA mieli okazję podróżować składem o nazwie SKRA. Na nowoczesnym pociągu umieszczono klubowy logotyp, a także zdjęcia m.in. Mariusza Wlazłego, mistrza świata z 2014 roku i żywej legendy PGE Skry oraz Karola Kłosa, innego z wybitnych siatkarzy bełchatowskiej drużyny. Była to ogromna atrakcja dla każdego fana siatkówki z całego województwa.

Łódzkie oraz PGE Skra nie zapominają również o młodzieży, która w przyszłości może stanowić zarówno o sile klubu, jak i reprezentować województwo oraz kraj w najważniejszych rozgrywkach siatkarskich. Stąd organizowany przez Województwo Łódzkie projekt Orlikowa Liga Mistrzów, który skierowany jest do młodych adeptów sportu. Zawody realizowane są przez EKS Skra Bełchatów, co gwarantuje nie tylko profesjonalne przeprowadzenie turniejów, ale również możliwość zauważenia siatkarskich talentów przez trenerów grup młodzieżowych klubu.

To tylko kilka z wielu wspólnych akcji oraz imprez zrealizowanych już przez Województwo Łódzkie i PGE Skrę w ramach współpracy. - Pomysłów nie brakuje, więc mam nadzieję, że kolejny rok współpracy będzie równie udany - mówi Konrad Piechocki.

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.