czwartek, 09 sierpień 2018 13:32

16 sierpnia pierwszy trening PGE Skry

16 sierpnia pierwszy trening PGE Skry

Już za tydzień siatkarze PGE Skry wznowią treningi. Przygotowania rozpoczną się 16 sierpnia od zajęć w hali Energia.

Mistrzowie Polski ze względu na odbywające się od 10 do 30 września Mistrzostwa Świata we Włoszech i Bułgarii, rozpoczną okres przygotowawczy bez udziału kadrowiczów. W początkowym etapie treningów zabraknie także fizjoterapeuty Tomasza Pieczko i statystyka Roberta Kaźmierczaka, którzy znajdują się w sztabie reprezentacji Polski. Od początku nad przygotowaniami będzie czuwał Roberto Piazza. Włoch doskonale wie, jak przywita swoich podopiecznych.

- Oczywiście wiem doskonale, co chce powiedzieć siatkarzom podczas pierwszego treningu w nowym sezonie. Jestem podekscytowany startem przygotowań. Pierwsze trzy dni dadzą nam obraz sytuacji fizycznej i psychicznej drużyny. Od 20 sierpnia mam nadzieję rozpoczniemy normalne treningi. Przez początkowe trzy tygodnie zespół będzie odbywał tylko treningi, ale później w każdym tygodniu będzie grał mecze lub turnieje - mówi pierwszy trener.W początkowym etapie przygotowań weźmie udział siedmiu siatkarzy PGE Skry. Wśród nich nowy rozgrywający Kamil Droszyński.  

- Z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie sezonu, jestem bardzo ciekawy jak wyglądają zajęcia z trenerem Piazzą. Każdy kolejny sezon to szansa na nauczenie się czegoś nowego, a rozwój i nauka są dla mnie bardzo ważne, dlatego już nie mogę doczekać się rozpoczęcia okresu przygotowawczego. W wakacje starałem się jak najwięcej odpoczywać, żeby fizycznie i psychicznie być gotowy do sezonu, ale nie był to tylko bierny odpoczynek. Jak w każde wakacje towarzyszyła mi siatkówka plażowa i zajęcia na siłowni, więc z naładowanymi bateriami pozostaje mi tylko czekać na początek sezonu – mówi rozgrywający PGE Skry.

Drugi z nowych siatkarzy Renee Teppan dołączy do zespołu we wrześniu.

- W tym momencie trenuję razem z narodową drużyną. Całą uwagę skupiamy na zakwalifikowaniu się do Mistrzostw Europy 2019. Jestem przekonany, że uda nam się to zrobić i że wszystko będzie dobrze. Cieszę się, że pojawię się w Bełchatowie wcześniej, niż pozostali kadrowicze, będzie dla mnie wiele nowych rzeczy. Nowy kraj, nowy zespół i nowy trener, który na pewno ma pomysł na grę i moją pracę. Jestem podekscytowany dołączeniem do drużyny mistrza Polski i przekonany, że spędzimy razem wspaniały czas – powiedział w rozmowie z nami estoński atakujący.

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.