czwartek, 12 lipiec 2018 01:26

Wspominamy dawnych ulubieńców: Yosleyder Cala

Wspominamy dawnych ulubieńców: Yosleyder Cala

Yosleyder Cala miał w PGE Skrze Bełchatów zastąpić Bartosza Kurka, ale jego przygoda z naszym klubem potrwała wyjątkowo krótko, bo ledwie kilka miesięcy. Zdążył jednak zdobyć dwa ważne trofea.

Kubańczyk z amerykańskim paszportem trafił do Bełchatowa latem 2012 roku. Kilka tygodni wcześniej kontrakt z Dynamem Moskwa podpisał Bartosz Kurek, więc bełchatowski klub szukał ofensywnego przyjmującego, który mógłby go zastąpić. Wybór padł na Calę, który rok wcześniej świetnie spisywał się w Lidze Mistrzów w barwach francuskiego Tours VB, który rywalizował w grupie z PGE Skrą.

Niestety, choć początki Cala miał w miarę niezłe – zwłaszcza w Klubowych Mistrzostwach Świata w Katarze pokazał się z dobrej strony, szczególnie w meczu grupowym z Zenitem Kazań – to jednak dość szybko opuścił Bełchatów. Kubańczyk nie mógł pogodzić się z rolą zmiennika. Wtedy w PGE Skrze na przyjęciu grał Mariusz Wlazły, który – zwłaszcza na początku sezonu – radził sobie bez zarzutu.

Pod koniec listopada Cala rozwiązał swój kontrakt z PGE Skrą za porozumieniem stron. To było wtedy najlepsze wyjście z sytuacji, tym bardziej, że siatkarz miał ofertę z tureckiego Ziraatu Bankasi Ankara. Wyjeżdżając z Bełchatowa miał udział w zdobyciu brązowego medalu Klubowych Mistrzostw Świata oraz w wygraniu Superpucharu Polski. W pozostałych rozgrywkach spisywał się jednak przeciętnie.

- Ustaliliśmy, że dla wszystkich lepiej będzie, jeśli się rozstaniemy. Cala nie akceptował swojej pozycji w zespole, a dla mnie zawsze najważniejsze jest dobro grupy i całej drużyny, a nie jednostki. To zawsze dotyczyło i będzie dotyczyć każdego w PGE Skrze – tłumaczył w serwisie skra.pl rozwiązanie kontraktu z Kubańczykiem prezes Konrad Piechocki.

Kariera Cali, choć bez większych sukcesów, była bardzo barwna. Jeszcze przed grą w PGE Skrze kubański siatkarz występował w klubach z Portoryko, Stanów Zjednoczonych, Grecji, Korei Południowej, Włoch i Francji, a później zaliczył jeszcze Turcję, Katar, Czarnogórę, znów Włochy, Iran, ponownie Katar, Brazylię i Libię.

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.