niedziela, 08 lipiec 2018 12:07

Statystyki siatkarzy PGE Skry w Lidze Narodów

Statystyki siatkarzy PGE Skry w Lidze Narodów

Sześciu siatkarzy PGE Skry reprezentowało nasz klub w pierwszej edycji Ligi Narodów. Ze swoimi zespołami narodowymi rywalizowali Grzegorz Łomacz, Artur Szalpuk, Jakub Kochanowski, Kacper Piechocki, Milad Ebadipour i Milan Katić.

Zespołowo najlepiej zaprezentowały się Polska i Serbia, które awansowały do Final Six. W turnieju finałowym w Lille nie osiągnęły jednak sukcesu i zakończyły udział na fazie grupowej.

Indywidualnie najlepiej wypadł Milad Ebadipour. Choć Iran nie awansował do turnieju we Francji, to nasz przyjmujący był najlepiej punktującym siatkarzem PGE Skry w całych rozgrywkach (188 pkt.) i trzecim na liście najlepiej punktujących Ligi Narodów! Drugi w tym rankingu Artur Szalpuk również ma powody do zadowolenia. Przyjmujący był najlepiej punktującym reprezentacji Polski i jako jedyny z 23 zawodników wystąpił we wszystkich pięciu turniejach rundy interkontynentalnej (124 pkt.)! Turniej na duży plus zapisze także 21-letni Jakub Kochanowski - szósty na liście najlepiej blokujących w fazie interkontynentalnej (26 bloków w całych rozgrywkach). Nie zawiedli także doświadczeni Grzegorz Łomacz i Milan Katić oraz Kacper Piechocki. Młody libero po debiucie w meczu towarzyskim w katowickim Spodku zanotował kolejny występ w biało-czerwonych barwach, występując przeciwko Serbii podczas IV turnieju Ligi Narodów w USA.

Statystyki siatkarzy PGE Skry w Lidze Narodów:

Milad Ebadipour - 188 pkt. (159 atakiem, 15 blokiem, 14 zagrywką)
Artur Szalpuk - 124 pkt. (102 atakiem, 14 blokiem, 8 zagrywką)
Jakub Kochanowski - 103 pkt. (67 atakiem, 26 blokiem, 10 zagrywką)
Milan Katić - 66 pkt. (55 atakiem, 7 blokiem, 4 zagrywką)
Grzegorz Łomacz - 7 pkt. (1 atakiem, 5 blokiem, 1 zagrywką)

Rywalizacja o medale Ligi Narodów odbyła się w Lille już bez udziału bełchatowian. W meczu o trzecie miejsce reprezentacja USA pokonała Brazylię 3:0. Takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie finałowe, w którym Rosja wygrała z Francją, sięgając po główne trofeum.

Fot. FIVB

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.