wtorek, 12 czerwiec 2018 15:45

Renee Teppan: Przyjechaliśmy, aby wygrać

Renee Teppan: Przyjechaliśmy, aby wygrać

13 i 14 czerwca w Karlovych Varach odbędzie się turniej finałowy Złotej Ligi Europejskiej z udziałem Estonii, Portugalii, Turcji i Czech. - Myślę, że finałowe zawody będą wyrównane. W pierwszych meczach zdarzają się niespodzianki, dlatego ważne będzie doświadczenie - mówi atakujący PGE Skry Bełchatów Renee Teppan, który ze swoją reprezentacją wygrywał te rozgrywki w 2016 roku.

Awans do turnieju głównego Estonia wywalczyła z pierwszego miejsca grupy A. Jej rywalami były Słowacja (3:1, 3:0), Szwecja (3:1, 3:0) oraz Belgia (3:1, 0:3). Atakujący PGE Skry zdobył w sześciu meczach 72 punkty.

- To był mocny start. Każdy przyjechał na kadrę w pełni zmotywowany, by pokazać się z jak najlepszej strony. Podczas rewanżowego meczu z Belgią byliśmy za bardzo zrelaksowani, co rywale od razu wykorzystali. To była dobra lekcja przed Final Four – mówi Teppan.

Półfinałowym przeciwnikiem reprezentacji naszego atakującego będzie Portugalia, która w fazie grupowej tak jak Estonia wygrała pięć spotkań.

- Portugalia jest na pewno niebezpiecznym zespołem. Starają się grać szybko, więc naszym pierwszym założeniem na ten mecz będzie próba odrzucenia ich od siatki, aby ich rozgrywający miał mniej możliwości. W tym momencie jestem pewny naszej drużyny i wierzę, że wszystko zależy od nas. Przyjechaliśmy, aby wygrać, ale naszym pierwszym celem jest awansować do finału, a potem dołożymy starań, by wygrać turniej - podkreśla.

Program turnieju finałowego Złotej Ligi Europejskiej:

13.06. godz. 16:00 Estonia – Portugalia
13.06. godz. 19:00 Turcja – Czechy

14.06. godz. 16:00 mecz o trzecie miejsce
14.06. godz. 19:00 mecz finałowy

Fot. CEV

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.