wtorek, 12 czerwiec 2018 12:02

Media chętnie informowały o PGE Skrze

Media chętnie informowały o PGE Skrze

Ponad 83 miliony złotych tzw. ekwiwalentu reklamowego w mediach wypracowała w poprzednim sezonie drużyna PGE Skry Bełchatów. Złożyło się na to ponad 17 tysięcy publikacji i emisji poświęconych mistrzom Polski w krajowych mediach.

Ekwiwalent reklamowy to wycena przekazu medialnego określana w złotówkach. Polega na obliczaniu wartości publikacji lub emisji przekazu na podstawie cenników reklamowych, powierzchni publikacji, liczby odsłon, liczby użytkowników, czy czasu trwania programu telewizyjnego lub radiowego. Krótko mówiąc – wyraża sumę środków finansowych, jakie trzeba byłoby wydać, gdyby ten materiał był reklamą.

Najwięcej informacji, co w dzisiejszych czasach jest oczywiste, o PGE Skrze zamieszczały serwisy internetowe – tu liderem są Sportowe Fakty WP, które poświęciły klubowi z Bełchatowa blisko 900 publikacji w ciągu roku, czyli niewiele mniej, niż… trzy dziennie. Średnio każdego dnia byliśmy też w papierowym wydaniu Przeglądu Sportowego (349 publikacji) i dwa razy dziennie w telewizji Polsat News (727 emisji). Ogółem PGE Skra była obecna w mediach dokładnie 17293 razy, czyli średnio ponad 47 razy dziennie. 72 procent z tych publikacji to informacje zamieszczane w serwisach internetowych, 15 procent to artykuły prasowe, a reszta – emisje w rozgłośniach radiowych i stacjach telewizyjnych.

To bez wątpienia ogromne liczby. Jak bełchatowski klub to robi? Oczywiście bardzo ważni są siatkarze i ich sukcesy, ale… nie tylko. Skra od lat przygotowuje w pełni profesjonalne materiały dla dziennikarzy – zdjęcia, pliki audio dla stacji radiowych i wideo dla telewizji i serwisów internetowych – nie tylko z meczów, ale również treningów, czy działalności okołosportowej. Dziennikarze mogą wykorzystywać je bezpłatnie, traktując niejako „jak swoje”. Szczególnie istotne jest tu działanie przy okazji wyjazdowych meczów drużyny w Lidze Mistrzów, z których dziennikarze nie mieliby możliwości uzyskania materiałów wideo, czy audio. Aktywność i profesjonalizm Biura Prasowego bełchatowskiego klubu ma dla tego wyniku bardzo duże znaczenie.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyniku, który daje gwarancję naszym sponsorom, jak wielką sympatią i zainteresowaniem kibiców cieszy się marka PGE Skra. Zainteresowanie mediów wprost świadczy o tym, że ich odbiorcy, czyli siatkarscy kibice, chcą mieć informacje o naszej drużynie. Na pewno nie spoczniemy na laurach i tak jak drużyna będzie miała przed sobą kolejne wysokie cele sportowe, tak my, pracownicy klubu, będziemy dążyli do przełamania granicy 100 mln złotych – mówi Tomasz Koprowski, dyrektor marketingu bełchatowskiego klubu.

Najlepszym pod względem obecności w mediach dla PGE Skry w zakończonym kilka tygodni temu sezonie był grudzień 2016 roku. Wówczas wartość ekspozycji marki PGE Skry w mediach wyniosła ponad 14 milionów złotych.

Dział marketingu na bieżąco analizuje spływające dane – po zakończeniu każdego miesiąca klub dokładnie wie, ile razy znalazł się w mediach i jak wysoki ekwiwalent to przyniosło. Dzięki temu można szybko reagować, by w kolejnych tygodniach poprawić, czy utrzymać wynik.

83 miliony złotych to ogromna kwota, większa o dwa miliony, niż rok wcześniej, która pokazuje sponsorom, że warto inwestować w PGE Skrę. Największy ekwiwalent zapewniła PGE Skrze obecność w internecie (ponad 38 milionów), nieco mniejszy w prasie (ponad 30 milionów) i w stacjach radiowych oraz telewizyjnych (niespełna 15 milionów). Łącznie dało to dokładny wynik 83,800.385 zł.

Badanie obecności PGE Skry w mediach przeprowadziła firma PRESS-SERVICE Monitoring Mediów, która każdego dnia sprawdza blisko 5 mln źródeł internetowych, w tym social media, 1100 tytułów prasowych oraz 100 stacji radiowych i telewizyjnych.

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.